DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezleri Hayatın Her Alanında

Halk Eğitim Merkezleri Hayatın Her Alanında

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki halk eğitim merkezleri ihtiyaç duyulan alanlarda kurslar düzenlenmeye devam ediliyor.

 

Son olarak Babadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından gelen talepler doğrultusunda açılan Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu ile halk eğitim merkezlerinin yeri bir kez daha anlaşılmış oldu.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz halk eğitim merkezleri hakkında yaptığı açıklamalarda “Halk eğitim merkezleri tüm ilçelerimizde faal bir şekilde çalışmaktadır. Halk eğitimler Bakanlığımızca geçtiğimiz yıllarda düzenlenen yönetmeliklerle esnek bir yapıya büründü. Tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilen kurumlar oldular. Babadağ Halk Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu  Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursu  ile bunu bir kez daha görmüş olduk. Ayrıca bu kursla büyük çoğunluğu bayan olan kursiyerlerin bu tür mesleki kurslar ile gezilere katılarak sosyal hayatın içinde yer alarak ufuklarının açılması yönünde önemli bir adım olmaktadır” dedi.

 

Babadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 560 saatlik Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursuna katılan 26 kursiyer, kurum müdürü Mehmet Bayaltun ve kurs öğretmeni Kevser Küçük’le birlikte kursun uygulamalı eğitim kısmı ve yaşlıları memnun etmek amacıyla Denizli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. 

 

Denizli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kursiyerlere huzurevinin çalışma şartları, yaşlılarla iletişim ve hijyen konularında bilgiler verildi.

 

Fırsat Eğitiminden yararlanılarak kurs başlangıç tarihinden itibaren görülen teorik konuları uygulama ve gözlemleme imkânı bulmak amacıyla planlanan gezide kursiyerler;

* Yaşlılarla İletişim

* Sanitasyon

* Yaşlılık Hastalıkları

* Yaşlılarda Beslenme konularında gözlem yapma fırsatı buldular.

 

560 saatlik Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursunu başarı ile bitiren kursiyerler evde ve kurumlarda kendi sorumluluklarındaki hasta ve yaşlı bireylerin günlük ihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı olacak. Ayrıca  Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Sektöründe;

1.      Özel sektör ve Rehabilitasyon Merkezlerinde

2.      Bakımevleri

3.      Evde bakım

4.      Hastaneler

5.      Geronto-psikiyatri klinikler

6.      Huzurevleri

 

gibi ortamlarda  çalışma imkanı bulabilecekler.

 

Halk Eğitim Merkezleri Hayatın Her Alanında

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.