DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Ders Kitapları Sıralarda Öğrencileri Bekliyor

Ücretsiz Ders Kitapları Sıralarda Öğrencileri Bekliyor

Millî Eğitim Bakanlığınca 2003-2004 öğretim yılında başlanan Ücretsiz Ders Kitapları Projesi 2015-2016 eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da öğrencilerin kitapları sıralarında hazır bekliyor.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü 5 ayrı dağıtım noktasından il geneline ders kitabı dağıtımını yaptı.

 

Merkezefendi Sevil Kaynak Ortaokulunda Ücretsiz Ders Kitapları ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz;

 

“2015-2016 eğitim öğretim yılı hazırlıklarımız devam ediyor. Okullarımızı gezerek bu hazırlıkları yerinde kontrol ediyoruz. Sevil Kaynak Ortaokulumuzda arkadaşlarımız her türlü çalışmayı tamamlayarak eğitim öğretime hazır hala getirmişler. Okulumuzun müdürü ve idarecilerini güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

 

Geçen yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılının ilk gününde de sınıflarda sıraların üzerinde ücretsiz ders kitapları eksiksiz olarak öğrencilerimizi bekliyor. Bu yıl 5 dağıtım noktasından kitap dağıtım işlemleri gerçekleştirildi.

 

Ücretsiz dağıtılan ders kitabı adetlerinde her geçen yıl artış olmakta. İlimizde 2015-2016 eğitim öğretim yılında okullarımıza 2 milyon 432 bin 888 adet kitap dağıtımı yapıldı.

 

İlk ders zilinin çaldığı gün bu kitapların sıralarda hazır olması öğrencilerimiz açısından son derece önemli. Bakanlığımız yetkililerine ve müdürlüğümüzde dağıtımda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Okullarda güzellikler oluşturmak hepimizin görevi. Eğitim öğretim yılı başladığında hızlı bir şekilde eğitimlerimiz devam edecek. Amacımız çocuklarımızı başarılı bir şekilde geleceğe hazırlamak. Yarınlarımız geleceğimiz yavrularımız tüm bu hizmetleri fazlası ile hak etmektedir.

 

Yeni eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.