DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Adı Altından Yapılan Kapıdan Satışlarda Dikkatli Olun

MEB Adı Altından Yapılan Kapıdan Satışlarda Dikkatli Olun

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Millî Eğitim Bakanlığı adı altında yapılan kapıdan satışlar konusunda uyarılarda bulundu.

 

Kamuoyu ve velilerimizle paylaşmak istediğim önemli bir nokta var diyerek sözlerine başlayan Müdür Oğuz;

 

“Yeni eğitim öğretim yılına yaklaştığımız son günlerde sıkça yaygınlaşan ve bize gelen duyumlarda;  ‘Biz Millî Eğitim Müdürlüğünden geliyoruz, sattığımız kitaplar ve materyaller Millî Eğitim Bakanlığı ve Millî Eğitim Müdürlüğünce tavsiye edildi’ şeklinde ansiklopedi, kitap ve cd satmak istenmektedir.

 

Kapıdan Satış olarak değerlendirdiğimiz bu işlemlerde vatandaşlarımızın çok uyanık olmasını istiyoruz. Asla ve asla gelen kişilerden bu tarz kaynakları almasınlar. Bütün imkanlarımız okullarımızda var. Geçen yıllarda olduğu gibi Ücretsiz Ders Kitapları bu yılda ders zili çaldığında sıralarda öğrencilerimizi bekliyor.

 

Kapıdan Satış olarak gelenleri vatandaşlarımız kabul etmesinler. Aksi durumda mağdur duruma düşebilirler. Maddi açıdan zarara uğrayabilecekleri gibi satın almış oldukları ürünler sakıncalı yayınlar da olabilir. Kamuoyumuzla bu konuyu bir kez daha paylaşmak istedim.

 

Velilerimiz eğitim alanında her ne konuda olursa olsun kendilerine en yakın okullara veya il ve ilçe milli eğitim müdürlüklere ulaşarak bilgi alabilirler” dedi.

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.