DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile Öğrencilerimizin Hizmetindeyiz

Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile Öğrencilerimizin Hizmetindeyiz

Merkezefendi Erbakır Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine yaz tatilinde Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları verdi.

 

Yaz tatili boyunca öğrenciler YGS ve LYS için okullarında ücretsiz kurslardan faydalandı.

 

Öğrenciler hafta içi saat 08:30’da okullarında açık büfe kahvaltı ile güne başlayarak, sabahtan 4 saatlik ders performansının ardından öğle yemeği ve dinlenme molasının sonrası 2 saatlik bir çalışma ile günü bitiriyorlar.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrencileri ziyaretinde güne birlikte kahvaltı ederek başladı. Kahvaltı sonrası Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili açıklamalarda bulunan Müdür Oğuz şunları söyledi.

 

“Eğitim öğretim çalışmaları kapsamında Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızı yerinde görmek istedik.

 

6528 Sayılı Kanunda yapılan değişikliklerle Destekleme ve Yetiştirme kurslarımız 2014 yılında hayata geçirildi.

 

Okullarımızda öğretmenlerimiz tarafından verilen kurslarımız bu sene de titizlikle devam ediyor. Geçen yıllara oranla kurslardaki çıtamızı daha da yukarı taşıdık ve 250 okulumuzda bu kurslara yer vereceğiz. 

 

Denizli Millî Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız öğrencilerimizin başarı seviyesini daha da yukarı taşımaktır.

 

Şunun bilinmesini istiyorum. Üniversite sınavlarında çıkan sorular okullarımızda ki müfredat dahilinde olacaktır. Okullarımızda yapılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız da müfredat doğrultusunda öğretmenlerimizce verilmektedir.

 

Velilerimize buradan çağrıda bulunuyorum. Öğrencilerimizin bu kurslara katılmalarını sağlayın. Kurslar öğrencilerin eksik kaldığı, zayıf oldukları konuları biraz daha pekiştirmelerini ve kendilerini yetiştirmelerini sağlayacaktır.

 

Öğrencilerimiz sadece bir dersten değil istedikleri kadar dersten kurs alabilecekler. Okul müdürlükleri ile planlamalarını yaparak kurslarına başlayabilecekler.

 

Kurslarda görev alan öğretmenlerimize de Bakanlığımızca kurs ücretlerine iyileştirilme yapıldı. Ayrıca Bakanlığımız tarafından 40 bin soruluk bir soru bankası oluşturuluyor.

 

Okullarımızda büyük titizlikle verilecek olan bu kursları öğrencilerimiz günü gününe ve istikrarlı bir şekilde takip ettikleri sürece başarıya ulaşacaklardır.

 

Mezun olan öğrencilerimiz için de belli noktalarda kurs merkezleri oluşturduk. Bundan sonra bu tür faaliyetler devlet eliyle yürütülecek. Üniversiteye hazırlık kursları, LYS, YGS veya TEOG kursları adı altında levha asan yerlere izin verilmeyecektir.

 

Amacımız eğitim öğretim çıtasını daha da yukarıya taşımaktır. Esas hedefimiz de bireysel değil kitlesel başarıdır.

 

Buradan tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılının başarılı bir şekilde başlamasını ve devam etmesini temenni ediyorum.”

 

Ayrıca Erbakır Fen Lisesinin başarı çıtasının çok yüksek olduğuna değinen Müdür Oğuz  “Okulumuzun sınavlarda yerleştirme oranı %90-95’ler civarında. Gönül isterdi ki tüm okullarımızda bu orana ulaşabilsek. Bunun için çaba sarf ediyoruz. Erbakır Fen Lisesi bir marka. Bunun mimarı başta öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizdir. Arkadaşlar hedefiniz yüksek olsun. “Hedefi olmayan yelkenliye rüzgar bile yardım etmez” sözündeki gibi bir hedefiniz olsun. Yaz tatilinde okulumuzda böyle bir kursun olması gurur kaynağı. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz kahvaltının ardından öğrencilerle birlikte dersliklere geçerek kursların işleyişini yerinde gördü.

 

 

Destekleme ve Yetiştirme KurslarıDestekleme ve Yetiştirme KurslarıDestekleme ve Yetiştirme KurslarıDestekleme ve Yetiştirme KurslarıDestekleme ve Yetiştirme KurslarıDestekleme ve Yetiştirme Kursları

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.