DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Şoförleri Eğitimden Geçerek Sertifika Aldılar

Okul Servis Şoförleri Eğitimden Geçerek Sertifika Aldılar

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün yönetmelikleri doğrultusunda okul servis araç şoförleri eğitimden geçerek sertifika aldılar.

 

Pamukkale Halk Eğitim Merkezince verilen eğitimlerde şoförlere Trafik Kültürü ve Güvenli Sürücülük Farkındalığını oluşturmak amaçlandı. Bu bağlamda iki ayrı grup halinde 72 saatlik eğitime alındılar.

 

Eğitimler sonucu kurslarını başarı ile tamamlayan 393 servis şoförü sertifika almaya hak kazandı.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü makamında temsili olarak gerçekleştirilen ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Pamukkale İlçe Millî Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Pamukkale Halk Eğitim Müdürü Halil Elmas, Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci ile kursa katılan 12 servis şoförü katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz şoförlere sertifikalarını vermeden önce yaptığı konuşmasında “böylesine önemli bir eğitimin Pamukkale Halk Eğitim Merkezi uhdesinde yapılmasına sebep olan başta şoförler odasına ve servis şoförlerimize teşekkür ediyorum. Yaklaşık 400 civarı servis şoförümüz 72 saatlik bir eğitimden geçti. Servis araçlarında çocuklarımıza ne kadar sıhhi, sağlıklı ve güvenli ortamlarda yaptırabilirsek vicdani sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Bugün burada bulunan 12 arkadaşımıza temsili olarak sertifikalarını veriyoruz. Diğer arkadaşlarımızda sertifikalarını alacaklar. Kurslara katılıp sertifika almaya hak kazanan tüm şoför arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesini yürekten temenni ediyorum” dedi.

 

 

Okul Servis şoförlerine Sosyal Hayatta İletişim, İş Hayatında İletişim, Meslek Etiği, Sürüş Psikolojisi ve İlk Yardım konularında eğitimler verildi.

 

 

 

 Okul Servis Şoförleri Belge TöreniOkul Servis Şoförleri Belge TöreniOkul Servis Şoförleri Belge Töreni

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.