DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısı

İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda ve müdürlüğe bağlı kurumlarda İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü oluşturmak amacıyla ilçelerde görevli okul müdürlerine  İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantıları düzenliyor.

 

İlk etapta Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde görevli okul müdürlerine Servergazi İmam Hatip Ortaokulu ve İncilipınar İmam Hatip Ortaokullarında düzenlenen toplantılara İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Hüseyin Selçin, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, okul kurum müdürleri ile eğitimleri veren İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı Halil İbrahim Avcı katıldı.

 

Toplantının açılışında konuşan  İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  “İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanımız ile ilgili şube müdürümüz 6331 sayılı Kanunu harfiyen uygulamak için yoğun bir çalışmanın içerisindeler. İş Sağlığı ve Güvenliği konusundan Denizli İl Millî Eğitim Müdürü olarak başta ben olmak üzere, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürlerinin sorumluluğu kaçınılmazdır. Çalışanlarımız ve öğrencilerimizin güvenli ortamlarda olmasını sağlamak zorundayız. 182 bin öğrenci bizim çocuklarımız ve bize emanetler. Okullarımızda oluşan veya oluşabilecek olan her konuyu bizlerle paylaşın. Amacımız güzellikler yaratmaktır.” dedi.

 

İş Güvenliği Uzmanı Halil İbrahim Avcı,  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun kurum yöneticilerine getirdiği yükümlülük ve sorumluluklara işaret ederek, risk analizleri ve acil durum planları hakkında açıklama yaptı. Okul ve kurumlardaki tehlikelerin belirlenmesi için risk değerlendirmelerinin yapılması gerektiğini dile getiren Özkul, okul ve kurumlardaki olası kazaların önüne geçmek için alınması gereken önlemler ve ilk yardım konularında bilgiler verdi.

 

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu´nun merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde uygulanması için Millî Eğitim Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) oluşturuldu.

 

İl genelinde görevli tüm okul kurum müdürlerine İş Sağlığı ve Güvenliği bilgilendirme toplantıları Sarayköy, Buldan, Çivril, Çal, Bozkurt, Tavas ve Acıpayam merkezli olarak  yapılacak. Verilen eğitimlerle tüm çalışanlara iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda farkındalık yaratma ve kültür oluşturma hedefleniyor.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.