DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Kurban Bayramı ve 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Müdürümüzün Kurban Bayramı ve 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Bugün ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2015-2016 Eğitim- öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

 

Sağlam ve köklü bir eğitim almış kişilerin oluşturduğu toplum, geleceğe güvenli adımlarla yürür. Bu yürüyüşün çıkış noktası ilköğretimdir. İlköğretim; Türk çocuklarının milli, ahlaki, manevi ve insani yönden gelişmelerini temel amaç saymaktadır. Türk çocuğunun ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişmesini tamamlamış; yapıcı ve yaratıcı özellikler kazanmış olması şarttır. Bu amaca varmak için çıkılan yolun başlangıcı ise ilköğretimdir. 

 

Başöğretmen Atatürk´ün; "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diye hitap ettiği değerli meslektaşlarım;

             

Ulu önderimizin bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

 

Kıymetli Veliler;

 

Sizlere ihtiyacımız var. Sizin bu memleketin ve bayrağımızın sevdalısı olduğunuzu biliyoruz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız.  Okullarımıza sahip çıkalım. Çocuklarınızla yakından ilgilenin. Öğretmenlerle kaynaşın. 

 

“Çocuklarımıza Bırakabileceğimiz En İyi Miras Onlara Vereceğimiz İyi Eğitimdir.”

 

Sevgili çocuklar;

 

Sizler ailenin ve toplumun temelini oluşturan milletimizin devamını sağlayan, Atatürk’ün Cumhuriyete emanet ettiği en değerli varlıklarımızsınız. Bizler sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için eğitim sistemimizi çağın ihtiyaçlarını uygun bir yapıya kavuşturmanın çabası içindeyiz. Onun için çok çalışın, okuyun, araştırın, kendinizi geliştirin.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımızın, sevgili öğrencilerimizin, milli eğitim ailesinin ve değerli velilerimizin İlköğretim Haftası ile birlikte önümüzdeki günlerde kutlayacağımız Kurban Bayramının da milletimize; sevgi, saygı, yardımlaşma ve paylaşma, kardeşlik ve barış ortamının daha da gelişmesine vesile olmasını diliyor, hep birlikte başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmek dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.