DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Destek Protokolü

Eğitime Destek Protokolü

Son zamanlarda eğitime verdiği desteklerle ön plana çıkan Pamukkale Belediyesi bu desteklere bir yenisini daha ekledi. Pamukkale Belediyesi okulların bahçe tanzimi, halı saha- spor salonu yapımı ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması konularında destek olmak üzere Valilikte protokol imza töreni düzenlendi.

 

Valilik Makam toplantı salonunda düzenlenen protokole; Valimiz Şükrü Kocatepe, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru,  Pamukkale İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “2015-2016 eğitim öğretim yılına başladığımız bu günde Pamukkale Belediyemiz ile güzel bir protokole imza attık. Protokolümüzün amacı ilçe sınırları içerisindeki okullarımızda fiziki anlamda iyileştirme ve donanım yönünden araç-gereç temini ile eğitim materyalleri temininde belediyemizin destek olacağıdır. Belediyemize yapmış oldukları katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Törende konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin; Belediye faaliyetlerinin altyapı, üstyapı çalışmaları ve park yapmaktan ibaret olmadığını söyleyerek, “Geçen ay Pamukkale Belediye Meclisinin almış olduğu karar gereği, Pamukkale Belediyesi olarak bütün kurumlarımıza elimizden gelen imkanlar çerçevesinde maddi manevi desteği vermek anlamında protokoller imzalamaya devam ediyoruz. Bu haftanın ilköğretim haftası olması okullarımızın bugün açılması dolayısıyla, anlamlı bir günde Sayın Valimizin başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bir protokol imzalamak istedik. Amacımız belediye olarak sadece altyapı ve üstyapı veya sadece park yapmak olmamalıdır. Eğitimi önemsiyoruz, geleceğimiz olan çocuklarımız için devletimiz, hükümetimiz tüm imkanlarını seferber ediyor. Ben buradan Denizli ve tüm Türkiye’deki hayırseverlerimize de çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar da eğitim gönüllüleri ve buna bizde katkı vererek eğitimdeki kalitenin artırılması anlamında okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesinden tutalım birçok konuda eğitime destek verdiğimizi düşünüyorum. Bu konuda da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha da artırarak bu hizmetlerimizi vermeye devam etmek istiyoruz. Bugünkü protokolün amacı ve özü budur. Bugün, Pamukkale ilçe sınırları içerisinde olan 46 tane ilköğretim okulumuz var. Bu okullarımızda ilkokul 1. sınıfa başlayan yaklaşık 6.000 öğrencimiz bulunuyor. Bu öğrencilerimize okullarında dersleri için faydalı olan okul gereçlerini dağıtıyoruz. Amacımız ilçemizde eğitim kalitesini artırmak adına fiziki şartların iyileştirilmesinin yanında böyle bir eğitim seti de hazırlattık ve bugün itibariyle bunların öğrencilerimize dağıtımına başladık" dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise; 2015-2016 eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere ve eğitim öğretim camiasına hayırlı olmasını dileyerek, “Bugün 2015-2016 eğitim-öğretim yılını başlatmış bulunuyoruz. Ben öncelikle öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu, başarılı bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum. Ayrıca başta Milli Eğitim Müdürümüz ve müdürlük camiasına ve öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyorum. Bu yıl İlimizde 11.914 öğrencimiz 1. sınıfa, 12.138 öğrencimiz de 5. sınıfa başladı. İl genelinde 8.685 derslikte 13.327 öğretmenimiz görev yapacak ve toplamda 181.918 öğrencimiz eğitim görecek." dedi.

 

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e kendi faaliyet konularındaki özenli çalışmalarından dolayı teşekkür eden Valimiz Şükrü Kocatepe ayrıca şunları söyledi; “Biliyorsunuz ki geçen hafta Uzunpınar ve Gözler Mahallelerimizde yaptığı çok güzel hizmetleri, Pazaryerlerini ve bulvar açılışını yaptık. Gördük ki Pamukkale Belediyemiz sadece Pamukkale merkez ilçede değil sonradan ilçe sınırlarına dahil olan mahallelerinde de son derece güzel hizmetler veriyor. Bu nedenle ben kendilerine teşekkürlerimizi sunuyorum. Tabi bu asli hizmetlerin yanında Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin yine Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan da diğer kamu hizmetlerine destek veriyorlar. Daha geçtiğimiz günlerde burada birçok protokol imzalamıştık. Bu protokollerin hepsi gerçekleşti. Bundan sonrada yine okullarımızın eksiklerinin tamamlanması genel bütçe imkanlarıyla yapılamayan, özellikle halı saha gibi, peyzaj projeleri,  bahçe düzenlemesi, araç-gereç temini, boya badana, küçük onarımlar gibi konularda da bize destek verecek bu protokolün de konusu bu idi. Ben tekrar Hüseyin Gürlesin Başkanımıza teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Denizlili hemşerilerimize öğrencilerimize, belediyemizin yaptığı bu yardımın hayırlı olmasını diliyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.