DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Goncalı Seren Bayratar İlkokulu Açılış Töreni

Hayırsever Mehmet Ali Bayraktar Kızı Seren Bayraktar Adına 5 Derslikli Ek Bina Yaptırdı
Goncalı Seren Bayratar İlkokulu Açılış Töreni

Hayırsever Mehmet Ali Bayraktar,  Pamukkale Goncalı Mahallesine kızının adını taşıyan 5 derslikli Seren Bayraktar İlkokulu ek binasını yaptırdı. 400 bin TL’ye mal olan ve maliyetinin tamamı hayırsever tarafından karşılanan okul, Pamukkale İlçesi Goncalı Mahallesinde düzenlenen törenle açıldı.

 

Törene Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hayırsever Mehmet Ali Bayraktar, eşi Sevgi Bayraktar, kızı Seren Bayraktar ve nişanlısı, STK başkanları, davetliler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, mahalle sakinleri ile veliler katıldı.

 

Saygı Duruşu ver İstiklal Marşı’nın arkasından Seren Bayraktar İlkokulu öğrencisi Nazmiye Bozkurt “İlkokulum”, Burak Ayhan “Burası Okul Ey Çocuk”  isimli şiirleri okudu. Sınıf Öğretmeni Şevket Şimşek “Ben Bir Öğretmenim” adlı şiiri seslendirdi.

 Goncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış Töreni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şiirlerin ardından okula ismi verilen Seren Bayraktar konuşmasında “26 yaşındayım. Bu yaşta bir okula ismimin verilmesi benim için gurur verici. Bu gururu bana yaşatan babam Mehmet Ali Bayraktar’a teşekkür ediyorum. Hayatım boyunca hep daha başarılı olmaya çalıştım. Bunun için çok çaba sarf ettim. Umarım burada okuyan çocuklar benden daha başarılı olurlar. Bu ülkeye millete başarılı bir birey olarak mezun olurlar” dedi. Seren Bayraktar açılışa katılan herkese teşekkür ederek , babası hayırsever Mehmet Ali Bayraktarı mikrofona davet etti.

 Goncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış Töreni

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul açılışına katılan herkese hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan hayırsever Mehmet Ali Bayraktar konuşmasında “bu gün öylesine mutlu öylesine güzel bir gün ki, yaşamım boyunca paylaşabildiğim en mutlu günlerinden birini yaşıyorum. Ailem burada dostlarım burada… Beraber yaşadığımız çalıştığımız büyüklerimiz burada, hepinize teşekkür ediyorum. İnsanlar doğarlar, büyürler ve ölürler ama yaptıkları eserlerle sundukları hizmetlerle güzel şeylerle anılırlar. Ben bunu annemden babamdan büyüklerimden öğretmenlerimden böyle öğrendim. Bunu yaşamak için emek sarf ettim. Hayatım boyunca eğitime bir pay ayırmayı bütçe ayırmayı ihmal etmedim. Bundan dolayı çok mutluyum. Aileme teşekkür ederim bana destek oldukları için. Okulun yapımında emeği geçen başta il milli eğitim müdürümüz olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Okulu yaptırmanın hikayesini anlatmak istiyorum. 2010 yılında dostumuz arkadaşımız Hasan Himmetli beyle beraber otururken İl Millî Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz bey aradı ve Goncalı’da bir anasınıfına ihtiyaçları olduğunu yardımcı olup olamayacaklarını sordu. Hasan Himmetli Bey’de bunu bana teklif etti. 2010 yılında bu kararı vermeden önce burada okulun durumunu yerinde gördüğümde anasınıfı yapmaya karar verdim. Daha sonraki dönemde burada bulunan ilkokulunu tadilatını yaptırdım. İlerleyen dönemlerde de birleştirilmiş sınıf eğitimi verilen okulumuza yeni bir bina kazandırmak istedim. Millî Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz beyle birlikte çalışarak bu okulumuzu eğitime kazandırdık. Okulun eğitimine kazandırılmasına vesile olmaktan dolayı çok mutluyum. Benimle birlikte bu güzel günümüzü paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Eğitme herkesin destek vermesini istiyorum” dedi.

 Goncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış Töreni

 

Açılışa katılan protokole ve misafirlere hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bu gün bir sevinç yaşıyoruz. Goncalı’da bir bayram yaşıyoruz. Bu bayramı ve sevinci bize yaşatan hayırseverimiz Mehmet Ali Bayraktar’a eşi Sevgi Hanıma ve kızları Seren hanıma çok teşekkür ediyorum.

 

Bizlere İl Millî Eğitim Müdürü olarak bir görev verildi. Denizli ilindeki 13 bin öğretmen ve 182 bin öğrencinin emrinde bu görevi sürdürüyoruz. İl geneli 1066 okul, 182 bin öğrenci ve 13 bin öğretmenimizle büyük bir teşkilatız. Sorunlarımız yok değil. Her şeyimiz 10 numara değil. Ama şuan bakanlığımız ve hayırseverlerimizin desteği ile geldiğimiz noktada il olarak söz sahibiyiz. Okul Öncesi Eğitimde Ege’nin lideriyiz. Türkiye 3.süyüz. LYS’de il beşlerdeyiz. TEOG’da 18-20 sıralardan ilk onun içerisinde yerleştik. Bu bizim değil sizlerin başarısıdır.

 

Hayırseverimiz Mehmet Ali Bey mütevazi davrandı. Daha önce sağ olsun bize bir okul daha hediye etmişti. Eşinin adını taşıyan Sevgi Bayraktar Anaokulunu kazandırdı. Sıra geldi Mehmet Ali Bayraktar Lisesi veya başka bir okula. Kendisinin gönlü çok zengin. Eğitim alanında ilimizde çok destekçimiz var. Bugün gördüğünüz gibi okul bahçemizin düzenlenmesinde Büyükşehir ve Pamukkale Belediyemizin büyük destekleri oldu. Sadece bu okulumuz değil diğer okullarımıza da büyük katkıları var. Buradan belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum.

 

Şuan itibari ile 300’e yakın hayırsever okulumuz oldu. Bununla kıvanç duyuyoruz. Başarılarımızın mimarları onlardır. Denizli’de göreve başladığımda 130 okulda ikili eğitim öğretim vardı. Şuanda bunu kırklara düşürdük. Hep birlikte sizlerle çalışıyoruz. Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi Bey’inde ilimiz eğitimine büyük katkıları var. Bir telefonla bizim bir yılda çıkacak ödeneklerimizi bir haftada çözdü. Okullarımızı donanım ve tertip düzen yönüyle de iyi durumda. Yaz tatilinde tüm okullarımızda hummalı bir çalışma yapıldı.  40 okulumuzda yapılan ikili eğitim öğretimi tekli eğitime dönüştürmek istiyoruz. Bu konuda Denizlimize güveniyorum, yerel yönetimlerimize güveniyoruz ve hayırseverlerimize güveniyoruz. Buradan tüm hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Bütün günlerimizin açılışlarla dolu dolu geçmesini temenni ediyorum.

 

39 adet devam eden okul inşaatımız var. Bu yıl itibari ile 63 Milyon TL’lik yatırımımız var. Okulların açıldığı gün 2 milyon 250 bin kitap ücretsiz olarak öğrencilerimizin sıralarında hazırdı. Esas görevimiz çocuklarımızı aidiyet duygusu gelişmiş, vatan sevgisi, anne-baba sevgisi ve bu ülke sevdalısı olarak yetiştirmektir. Denizli ili nasıl sanayide ve ekonomik anlamda her alanda önde ise eğitimde de iddialıyız ve iddiamızı devam ettiriyoruz.

 

Bu güzel günde bizi destekleyen ve buraya kadar gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin yaptığı konuşmasına “Mutlu günlerimizden bir tanesini daha yaşıyoruz. Öncelikle bu okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hayırseverimiz Mehmet Ali Bayraktar ve ailesine teşekkür ediyorum. İş hayır olduğunda ve bunun eğitim alanında olunca çok daha farklı olduğunu düşünüyorum. Eğitimdeki kalitenin daha iyi noktalara gelmesi için hayırseverlerimize ihtiyacımız var. Devletimiz eğitim alanında son dönemde büyük yatırımlar yaptı. Pamukkale Belediyesi olarak ta kuruluşumuzdan itibaren geçen 17 aylık dönemde eğitime ciddi manada yatırımlar yaptık. Önümüzde ki dönemde de bu yatırımları daha da artırmak istiyoruz” dedi.

 Goncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış Töreni

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer yaptığı konuşmasında “Sayın valimiz çok istediği halde Ankara’daki toplantılarından dolayı katılamadı. Kendilerinin sizlere çok selamları var. Okulumuzun ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Denizlimizdeki hayırsever iş adamlarımızın yaptığı bu okullar ilimizin diğer vilayetler arasında ve milli eğitim bakanlığı gözünde önde görülmesi sizin sayenizdedir. Bu güzel davranışlarınız diğer illere de örnek olmaktadır. Hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Denizlimizin genlerinde olan müteşebbis yatırımcı hüviyetinin çocuklarımıza da yansıyarak ülkemize büyük atılımlar yapacak değerli insanlar yetişmesini temenni ediyorum. Farklı illerde görev yaptım. Denizli’de görev yapmak bana büyük şeref verdi. Yaptığını çalışmaların artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Hayırsever Mehmet Ali Bayraktar ve ailesine Vali  Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru tarafından plaket verildi.

 

Seren Bayraktar  İlkokulu’nun açılışı, Vali  Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Hayırsever Mehmet Ali Bayraktar, eşi Sevgi Bayraktar  kızları Seren Bayraktar ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılış sonrasında Vali Yardımcısı Ali Şanlıer  ve protokol üyeleri okulu gezdiler.

 

Goncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış TöreniGoncalı Seren Bayraktar İlkokulu Açılış Töreni

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.