DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM (Science, Tecnology, Engineering, Mathematics) Çalıştayı Protokolü İmzalandı

STEM (Science, Tecnology, Engineering, Mathematics) Çalıştayı Protokolü İmzalandı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları arasında

“Stem(Science, Tecnology,Engineering, Mathematics) Çalıştay”ı protokolü imzalandı.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleştirilen protokole İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz ve ÖDTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları Müdürü Kenan Ömeroğlu katıldı.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Eğitim öğretim adına farklı bir projeye imza atıyoruz. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları Müdürü Kenan Ömeroğlu ile birlikte protokol imzalıyoruz.  “Başarı İzleme ve Geliştirme” projesi kapsamında okullarımızdaki öğretmen arkadaşlarımız ile birlikte başarıyı daha da artırabilmek için Matematik, Fen Bilgisi, Okul Öncesi Eğitimi ve Sınıf Öğretmeni arkadaşlarımıza yönelik STEM Uygulamaları adı altında bir çalıştay planladık. Bu çalıştayda isimlerini saydığımız branşlardaki arkadaşlarımızla eğitim camiamıza daha farklı bir ışık saçacağız. Başarıyı artırma adına yapacağımız bu proje eğitim camiası için son derece önemli olacak. Protokolün imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının devamında “Bu tür projelerin ilimizde dalga dalga yayılmasını temenni ediyorum. 7-8 Kasım 2015 tarihlerinde yapılacak çalıştay sonucu elde edilecek bilgiler doğrultusunda fikir alışverişinde bulunacağız. Bununla başarıyı artırma adına büyük gelişme sağlamış olacağız. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

 “Başarı İzleme ve Geliştirme” projeleri kapsamında okulların eğitim öğretim niteliğini arttırmak için ”Bilgi paylaştıkça çoğalır” ilkesinden hareketle; ilimiz Fen Bilimleri, Matematik, Sınıf Öğretmenleri ve Okulöncesi öğretmenlerini STEM çalışmaları konusunda bilgilendirmek ve bilgi paylaşımlarını sağlamak amacıyla “STEM Uygulamaları Çalıştay”ı  düzenlenmesi ve sonucunda eylem planı hazırlanarak plan doğrultusunda çalıştaya katılan öğretmenlerle okullarında STEM PROJE çalışmalarının yürütülmesi hedeflenmektedir. Pojenin süresi 2 yıldır.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.