DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Enerjilerimiz Çocuklar İçin Protokolü İmzalandı

Enerjilerimiz Çocuklar İçin Protokolü İmzalandı

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Zorlu Enerji Grubu arasında “Enerjilerimiz Çocuklar İçin” protokolü imzalandı.

 

Denizli Valiliği’nde gerçekleştirilen protokol törenine Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Zorlu Enerji Grubu adına Zorlu Enerji Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır katıldı.

 

İmza töreni öncesi konuşan Vali Yardımcısı Ali Şanlıer “Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında enerjinin kullanımı ile ilgili Zorlu Enerji ile Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan imza protokolü töreninde beraberiz. Sarayköy ilçemizde 11 okulumuzda Kasım 2015 ve Mayıs 2016 ayları süresince öğrencilerimize enerjinin kullanımı ve önemi hakkında bilgilendirmeler yapılacak. Bu çalışmada partnerimiz olan Zorlu Enerji Grubuna teşekkür ederim” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “İlimizin yetiştirmiş olduğu işadamlarımızdan değerli hayırsever Ahmet Nazif  Zorlu beyefendi bu güne kadar eğitimimize modern okul binaları (Buldan Ahmet Nazif Zorlu AÖL. ,Hacı Mehmet Zorlu ÇPL. , Hakkı Dereköylü GSL.) kazandırmakla yetinmeyip sosyal sorumluluk projesi ile de ilimiz eğitimine destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Zorlu Enerji Grubunla ayrı bir protokole imza atıyoruz.

 

Bu ülkenin geleceği, evlatlarımızın geleceği için sosyal sorumluluk projeleri adı altında faaliyetlerimizi yürütürken öğrencilerimizi geleceğimiz adına çok iyi hazırlamamız gerekiyor. Bu ülke kolay kazanılmadı. Yarınlarda bu öğrencilerimizin hayatını idame ettirebilmesi için doğal kaynakların kullanımı, çevremizin korunmasından tutun günümüzdeki bir takım yaşam şekillerimizdeki araç kullanımımız ve yiyecek içeceklerimiz kadar bütün konularda bilgilendirilmeleri gerekiyor. Zorlu Enerji Grubuna çok teşekkür ediyorum. Çok hassas bir konuda protokol yapıyoruz. “Enerjimiz Çocuklar İçin” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sarayköy ilçesinde bulunan 11 okulumuzda 3. ve  4. Sınıf öğrencilerinin bilinçlendirmelerini amaçlayan 20 dakika teorik, 20 dakika anlatımı içeren bir  protokol. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Zorlu Enerji Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır konuşmasında “Hem günümüzün hem geleceğimizin çok ilgili konusu sürdürülebilir kalkınma. Gelecek kuşakların kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme olanaklarından ödün vermeksizin bugünün ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalkınmadan bahsediyoruz. Gelecek olan çocuklarımız. Gelecekteki enerji sorunlarımızı çözecek olanlarda çocuklarımızdır” dedi.

 

Yapılan onuşmaların ardından protokol imzalanarak hayata geçirildi.

 

 

“Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi doğrultusunda ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri için üç ana içerik başlığı belirlendi: Yaşadığımız Dünya, Hayatımız Enerji ve Enerjimiz Geleceğimiz İçin. Bu üç ana başlık ile 20 dakika süreli toplam beş sunum hazırlanarak, çocuklara ilgili konu hakkında temel bilgi ve mesajlar verilecek. Güçlü bir akademik kurul ile içerik ve oyunları geliştirilen proje kapsamında sınıf uygulamalarında çocuklara eğitim almış öğretmenleri tarafından önce eğitim modülleriyle ilgili bilgi verilecek; ardından da eğitim modüllerinde yer alan mesajları tamamlayan interaktif oyunlar çocuklarla birlikte oynanarak bilgiler pekiştirilecek.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.