DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pansiyonlu Okul Müdürleri Toplantısı

Pansiyonlu Okul Müdürleri Toplantısı

İlimiz Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde bulunan pansiyonlu okul müdürleri ile 2015-2016 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Müdür Yardımcısı Şener Bayram, ilçe şube müdürleri ile pansiyonlu okul müdürleri katıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz toplantının açılış konuşmasında “Pansiyonlar bizim evimiz. Öğrencilerimizin ortak kullanım alanları başta olmak üzere; çarşaf, nevresim, yatak ve yorganlarla ilgili tertip düzeni üst düzeyde olmalıdır. Bu konularda oluşabilecek sorunları müdürlük olarak en kısa sürede çözüme kavuşturmak zorundayız.

 

Pansiyonlarımızın standarttı en üst düzeyde olmalıdır. Öğrencilerimizin rahat barınmalarını sağlamak başlıca görevimiz. Kahvaltı ve diğer öğünleri gelişme çağındaki öğrencilerimiz için önem arz ediyor. Siz değerli müdürlerimizin özverili ve güzel çalışmaları var. Netice itibari ile bu okullarda ne kadar güzellik yaratabilirsek ve rahat ortamlar yaratabilirsek çocuklarımız anne babalarının yanında gibi kendilerini evinde hissedeceklerdir. Böylelikle size ve öğretmenlerine karşı aşırı bir güven duygusu oluşacaktır. Buradan başta okul müdürü arkadaşlarımız olmak üzere, ilgili müdür yardımcısı ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

 

Pansiyonlarda kalan öğrencilerimiz açısından önemli bir konuya da değinmek istiyorum. Burada kalan öğrencilerimizin başarısını artırmakta başlıca görevlerimiz arasında. Bu konuda projeler üretmemiz ve etütler yapmamız gerekiyor. Ayrıca rehber öğretmenlerimizin danışmanlığında bu çocuklarımızın başarısını ileriye götürmek içinde var gücümüz ile çalışacağız” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un açılış konuşmasının ardından Müdür Yardımcısı Şener Bayram yönetmelik ve pansiyon işleyişleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.