DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarının 64. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İmam Hatip Okullarının 64. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İmam Hatip Okullarının 64. Kuruluş Yıldönümü Denizli Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törenle kutlandı.

 

Törene İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Yılmaz, dernek yöneticileri, emekli öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Enes Demirbaş Kur’an-ı Kerim okudu.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “Sözlerime Orhan Abalıoğlu ve ailesine teşekkür ederek başlamak istiyorum. Eğitim alanında ilimiz eğitimine çok büyük katkıları var. 2007 yılında il milli eğitim müdürü olduğumda o zaman ki belediye başkanımız şimdiki Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi Bey ile ilimizin eğitim haritası üzerinde valiliğimiz ve müdürlüğümüz olarak çalışma yaptık. O dönemde kendisi eğitime her alanda destek vereceğini söyledi. Birlikte adım adım noktasal bazda okul ihtiyaçlarını tek tek belirledik. O dönemde ilimizde 2 tane imam hatip okulumuz vardı. Bugün sizlerin, yerel yönetimlerimizi ve hayırseverlerimizin desteği ile mükemmel bir hale geldik. 45 imam hatip ortaokulu ve lisemiz var. Tabi ki bunlar yetmiyor. Şuanda 7 tane daha devam eden imam hatip okulu inşaatımız var. İlimiz genelinde de 39 tane devam edem okul inşaatımız mevcut. Tüm bunlarda amacımız sevgili gençlerimizin geleceğini güvence altına almaktır. Eğitimin özünde de bu var. Sevgili gençler eğer bir hedefiniz var ise ve gelecekte ne olmak istiyorsanız bunu bu sıralarda belirlemeniz gerekiyor. Hedefi olmayan kişiye hiç kimsenin yardım etmesi söz konusu değildir. “Hedefi olmayan yelkenliye rüzgar bile yardım etmez”

 

Bizler; sizleri bu ülke sevdalısı olarak, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, anne-baba sevgisi ile yetiştirmekle görevlendirilmiş ve bakanlığımızca sizlerin emrinde olan milli eğitim müdürüyüz. Saha saha dolaşıyoruz. Yerimizde durmuyoruz. Denizli’de adeta her gün yeni bir sayfa açıyoruz derler ya, yeni bir okul yapıyoruz. Bugün 1066 okulumuzun yapımında hayırseverlerimizin büyük emeği var. 2002 yılından bu güne eğitim alanında takdire şayan yatırımlar yapıldı. Eğitim anlamında dün ne haldeydik bu gün ne haldeyiz. Son derece mükemmel bir iliz. Bütün alanlarda çok iyi durumdayız. TEOG’da ilk sıralarda yerimizi aldık. Dershanelerin kapatılması ile başlayan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Türkiye’de ikinci sıradayız. Okul Öncesi Eğitimde Türkiye üçüncüsüyüz. Ege birincisiyiz. LYS ve TEOG’ta her yıl istisnasız bir şekilde başarımızı artırıyoruz.

 

Sevgili gençler imam hatipli olmanın ayrıcalıkları var. İmam hatipli önder olan ve örnek olan kişidir. Sizler yarının milli eğitim müdürü, yerel yöneticileri, kaymakamları, valileri, milletvekilleri ve bakanları olacaksınız. İmam hatipli sadece imam olup camide namaz kıldıran değildir. Bugün görüyorsunuz içimizde milletvekillerimiz, bakanlarımız ve cumhurbaşkanımız var. Sizler başarılı olursanız yarınlarımız başarılı olacaktır ve sizlere çok güveniyoruz. Buradan yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Diğer protokol üyelerinin konuşmalarının ardından Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip  Lisesi öğrencisi Ahmet Melik Pazvant ile Servergazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Suna Şeyma Şanlıalp’te şiirler okudu. Slayt gösterileri ile ilahilerle kutlama programı kapandı.

 

 İmam Hatip Okullarının 64. Kuruluş Yıldönümü Kutlandıİmam Hatip Okullarının 64. Kuruluş Yıldönümü Kutlandıİmam Hatip Okullarının 64. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.