DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimden Geçti

Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimden Geçti

İlimiz merkezindeki her türden okullarımızın (anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları, engelli öğrenciler ve özel okullar) taşımasını yapan servis sürücülerine yönelik seminer düzenlendi.

 

Gümüşler Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda yapılan ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü  ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen seminere İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü İlhami Taylan, Merkezefendi Şube Müdürü Resül Çövüt, Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul, Emniyet Müdürlüğünden Trafik Polis Memuru ile taşıma yapan öğrenci servis şoförleri katıldı.

 

Seminerin açılışına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Sizler eğitim camiasının birer ferdisiniz. Çocuklarımıza servis hizmetini güven içerisinde yerine getiriyorsunuz. Yıllardan beri ilimizde kayda değer bir olayımız olmadı. Bundan dolayı sizlere minnet ve şükranlarımı duygularımı iletiyorum. Başta oda başkanımız olmak üzere her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler çocuklarımızın eğitim öğretim başarıları ve onların eğitim gördükleri okullardaki fiziki ve donanımsal konularını yerine getirirken sizlerde onların can güvenliği içerisinde eğitim yuvalarına oradan da evlerine gitmelerini sağlıyorsunuz. Bu yavrular hepimizin. Çalışmalarınızla ilgili en küçük sorunları dahi okul idaresi ile paylaşırsanız daha iyi bir iletişim içerisinde çalışmalarınız devam eder. Çalışmalarınızda okul idarelerimizin talepleri mevcut mevzuatlar içerisindedir.  Okullarımızın giriş çıkış saatleri doğrultusunda taşıma saatleri çok önem arz ediyor. İlimizin dört bir yanından farklı bölgelere öğrencilerimizi taşıyorsunuz, işiniz kolay değil.

 

Sizlerden üzerinde durmanızı istediğimiz bazı noktalara değinmek istiyorum. Servis araçlarının temizliğini son derece önemsiyoruz. Bütün araçlarımızın pırıl pırıl olmasını istiyoruz. Servis şoförü arkadaşımızın kılık kıyafetinin düzgün olmasını istiyoruz. Bunu derken eski yada yeni kıyafet üzerinde durmuyoruz. Kıyafetin temizliği ve sadeliğinden bahsediyorum ve bu son derece önemli. Daha önceki dönemlerde  genelgelerle de tebliğ edildiği gibi araçlarda keyfe uygun olarak öğrencileri rahatsız edecek şekilde müzik çalmak yasak. Bu konularda size güveniyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin servislere binerken ve inerken ki güvenlikleri de önemli konuların başında geliyor. Okul Aile Birlikleri ve Servis Araçları Yönetmelikleri doğrultusunda işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her biriniz bizim için önemlidir. Bizler sizlerin emrinde, 182 bin öğrencinin, 15 bin öğretmenin ve 1066 okulun emrinde olan ve görev yapan kişileriz. Çalışmalarımızı verdiğiniz desteklerden dolayı başta oda başkanımız olmak üzere hepinize teker teker teşekkürlerimi iletiyorum. Allah kazasız belasız bir yıl neticelendirsin. Hiçbir arkadaşımız kaza yapmasın” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerine bağlı servis şoförlerine Güvenli Sürüş ve Temel Trafik Kuralları, Servis Şoförleri ve Servis Araçları Denetimleri, Öğrenci Servisi Taşımacılığı ve Öğrenci Güvenliği ile Çocuk Kazalarının Nedenleri ve Korunma Yöntemleri hakkında slaytlar eşliğinde bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.