DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni

FATİH Projesi Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni

Fatih Projesi kapsamında düzenlenen törenle öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıtıldı

 

Denizli´de, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıtımı yapıldı.

 

Tablet bilgisayar dağıtımı dolayısıyla Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde  konferans salonunda düzenlenen törende Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıtımı yapıldı.

 

Tablet Dağıtım törenine Denizli Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, İl Millî Eğitim Şube Müdürü İlhami Taylan, Hayırsever İbrahim Cinkaya, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz törenin açılış konuşmasında “Denizli Türkiye’deki 81 il arasında her alanda olduğu gibi eğitim öğretim alanında da başarısını sürdürüyor. Sevgili gençler bugün çok önemli bir program için buradayız. Bu hizmetlerin hepsi sizin için yapılıyor. Çok okumalısınız. Çok çaba sarf etmelisiniz. Araştıran, kendini geliştiren bireyler olmadığınız sürece üniversite bittikten sonra işsizler ordusuna katılırsınız. Biz sizlere güveniyoruz. İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Denizli’de marka okuldur.

 

Bugün 4478 tablet dağıtıyoruz. Bu tabletlerimizle eğitim öğretim amaçlı olarak başarımızı artırmayı hedefliyoruz. Kendinizi teknolojik anlamda da iyi yetiştirirseniz sizi kimse tutamaz. Denizli Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bugüne kadar yaklaşık 10 bin tablet dağıtımı yaptık. Ayrıca FATİH Projesi kapsamında 3060 Akıllı Tahta kuruldu. Bizim görevimiz sizlerin başarısını yukarı taşınmasını sağlamaktır.

 

Denizli sadece ortaöğretimde değil, okul öncesinde, ilkokulda, ortaöğretim ve mesleki eğitimde  söz sahibi bir şehir. Geçen yıl başlatılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında liderliğe oynuyoruz. Geçen yıl ikinci sıradaydık. Bu yıl 340 okulumuzda kurs açıldı. Kurs açılmayan okulumuz yok. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İbrahim Cinkaya Abimizin nezdinde tüm hayırseverlerimize de şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

 

Konuşmasının devamında öğrencilere çok şanlısınız diye seslenen Müdür Oğuz, öğretmenliğe başladığı yıllardaki imkânsızlıkları anlattı. Geleceğin işadamı, valisi, kaymakamı sizler olacaksınız dedi.

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü konuşmasında “FATİH Projesi ile siz devletimizce büyük imkânlar sunuluyor. 2023 yılında Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında bu konuda çok daha ileriye gitmiş bir Türkiye göreceğiz. Devletimiz tarafından iyi bir eğitim almanız için her türlü imkânlar veriliyor. Çağımız bilgi çağı. Çağı yakalayanlar çok daha ilerilere gidecek, gelecek sizlerin. Cumhuriyetimizin kurulduğu dönemde 250 bin öğrencisi ve 12 bin öğretmeni olan bir ülkeden bugün; yaklaşık 800 bin öğretmeni ve 15-16 milyon öğrencisi olan bir ülke haline geldik. Avrupa ülkelerinde okuyan öğrenci sayısı bizim bu yıl Türkiye genelinde birinci sınıfa başlayan öğrenci sayısı kadar yok. Devletimizin size verdiği imkânları en iyi şekilde değerlendirin” dedi.

 

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer konuşmasında “Devlet olarak sizler için çalışıyoruz. Sizlerin okuması için bütün imkânlarını seferber eden anne babalarınız ve öğretmenleriniz var. İlimizde hayırseverlerimizin eğitim öğretime katkısı çok büyük. İbrahim Cinkaya beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Bilgiye ulaşmak kolaylaştı. Önemli olan ona nasıl ulaşılacağını bilmek. Çağdaş dünyanın imkânlarından yararlanmak için tabletler size dağıtılıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer’in konuşmasının ardından diğer protokol üyeleri ile birlikte öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayarlarını dağıttı.

 

İlimizde Fatih             Projesi kapsamında bugün 40 okulumuza 4088 öğrenci tableti, 390 öğretmen tableti seti olmak üzere toplamda 4478 tablet seti  dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 

2011 – 2015 Yılları Arasında FATİH PROJESİ kapsamında Tamamlanan Çalışmalar;

 

1.      Etkileşimli Tahta: Faz 1 kapsamında 63 okulumuza 1397 adet, Faz 2 kapsamında 51 okulumuza 1574 adet, hibe olarak 1 okulumuza 29 adet ve sonradan ihtiyaç doğrultusunda bu okullarımıza ilave edilen 60 adet etkileşimli tahta ile birlikte toplamda 115 okulumuza 3060 adet etkileşimli tahtanın kurulumu tamamlanmıştır.

2.      Ağ ve Elektrik Altyapısı: 50 okulumuzun ağ altyapı (fiber optik internet bağlantısı ve elektrik altyapısı) kurulumu tamamlanmıştır.

3.      Tablet Bilgisayar: 47 okulumuzda 1453 adet öğretmen tableti, 6561 adet öğrenci tableti olmak üzere toplamda 8014 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılmıştır.

4.      Yazıcı: Tüm okullarımıza (toplamda 602 adet) A3/A4 yazıcı dağıtımı yapılmıştır.

5.      Kurs: 2440 öğretmenimize “Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanım Kursu” verilmiştir.

6.      Seminer: 2608 öğretmenimize fatih projesi bilgilendirme semineri verilmiştir.

 

Tablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBLTablet Dağıtımı İbrahim Cinkaya SBL

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.