DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Acıpayam İlçesi “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Bölgesel Birincilik Aldı

Acıpayam İlçesi “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Bölgesel Birincilik Aldı

“Dershanesiz Sisteme İlk Adım” projesi ile “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”nde  Bölgesel Birincilik elde eden Acıpayam ekibini ödül töreni dönüşü İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında kabul etti.

 

Bölgesel Birincilik alarak büyük bir başarıya imza atan Acıpayam İlçe Millî Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Özarslan, öğretmenler Sevgi Tokyay, Cennet Kurban ve İmam Hatip Lisesi Öğretmeni İbrahim Erkol’u makamında kabul etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ziyarette yaptığı konuşmasında “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında Acıpayam Anadolu Lisemizin göstermiş olduğu olağanüstü gayret bizleri mutlu etti. Eğitim öğretimde beyinlerle uğraşalım. Çocuklarımızın bir gıdaya ihtiyaç duyar gibi bilgiye ihtiyacı var. Yavrularımızı aidiyet duygusu ile vatan sevgisi, anne-baba sevgisi  ile yetiştirebilirsek gerçek hedefimize ulaşmış oluruz diyoruz. Büyük başarı elde eden başta ilçe milli eğitim müdürümüz olmak üzere, okul müdürümüze, öğretmen  arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum. Bu proje ile dershanesiz eğitime ilk adım atılmıştır” dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının ardından Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzalı plaketi Acıpayam İlçe Millî Eğitim Müdürü Talat Tokyay’a verdi. Ayrıca Eğitimde ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Yenilikçilik Beratı’nı projeyi yazan öğretmenlere takdim etti.

 

Okul yönetimi ve öğretmenler tarafından hayata geçirilen benzersiz proje ile lise son sınıfta öğrenim gören ve üniversite sınavlarına girecek öğrencilerinin okula devamını sağlarken aynı zamanda onları sınavlara hazırlıyorlar.

 

Son sınıf öğrencileri sabah okula gelerek açık büfe kahvaltılarını yapıp ve sonrasında deneme sınavına giriyorlar. Öğleden sonra ise öğretmenleri ile deneme sınavının sorularını çözerek eksiklerini görme fırsatı yakaladılar. Böylelikle hem okullarına devam etmiş oluyorlar hem de disiplinli bir şekilde sınavlara hazırlanma imkânına kavuştular.

 

Proje uygulanmaya başladıktan kısa bir süre içerisinde meyvelerini verdi. Acıpayam Anadolu Lisesi yapmış olduğu “Dershanesiz Sisteme İlk Adım” projesi ile “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”nde ülke genelinde 1047 proje arasında Bölgesel Birincilik Ödülünü aldı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.