DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyük Önder Atatürk, Ölümünün 77. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı

Büyük Önder Atatürk, Ölümünün 77. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 77. yılında Denizli´de törenlerle anıldı.

 

Denizli Valiliği önünde düzenlenen törene, Vali Şükrü Kocatepe, 11. Motorlu Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Sema Ramazanoğlu, Cahit Özkan, Melike Basmacı ve Kazım Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcı Mustafa Alper, Adalet Komisyonu Başkanı Halil Uçar, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Özgür, Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, Vali Yardımcıları, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, daire müdürleri, askeri erkan ve Muharip Gaziler, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından 2 dakika boyunca siren eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

 

Anma programı buradaki törenin ardından Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikler devam etti. Pamukkale Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan Atatürk´ü Anma Programı; saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. İlk olarak PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden Doç. Dr. Ercan Haytoğlu, “Atatürk’ün Devlet Adamlığı Vasıfları” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Ardından Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Özdoğan Selçuk´un günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

 

Anma etkinliğinde, Hakkı Dereköylü Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk´ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Daha sonra Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı "Selanik´ten Cumhuriyet´e" konulu Atatürk oratoryosu sahnelendi.

 

 

 10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma10 Kasım Atatürkü Anma

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.