DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizlili Hayırseverlerimiz Eğitim Yatırımlarında Türkiye’ye Örnek

Denizlili Hayırseverlerimiz Eğitim Yatırımlarında Türkiye’ye Örnek

İlimizde, eğitime devletimizin verdiği desteklerin yanı sıra azımsanmayacak oranda hayırseverlerimizin de verdiği katkı, sadece bölgemiz değil ülkemiz genelinde örnek olmaya devam ediyor.

 

Denizlili hayırseverlerimizin desteği ile yapım çalışmaları devam eden 9 okul ve eğitim kurumunun üçünde fiziki gerçekleşme oranı yüzde 100 oldu. Dentaş A.Ş. tarafından 1 adet 120 öğrenci kapasiteli Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, AYDEM A.Ş. tarafından 1 Adet 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binası ile 3 adet 44 derslikli okul binası yapımı devam ediyor. Hayırsever İşadamı Orhan Abalıoğlu tarafından her biri 40 derslikli olmak üzere toplam 160 derslikli 4 adet okulun kaba inşaatları ise tamamlandı. İkmali için keşif çalışmaları da devam ediyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fevzi Tokat Ortaokulu ve Güngör Aslan Anadolu Lisesi’nden oluşan 3 adet 70 derslikli okul yapımı için de arsa ve proje çalışmaları devam etmektedir. Hayırseverlerimizin tüm bu katkılarının toplam değeri ise 38.000.000 TL.

 

 

Vali Şükrü Kocatepe, Denizli’nin müteşebbis insan yapısının her kesim tarafından bilindiğini ve diğer kentlerde örnek gösterildiğini söyledi. Denizlili işadamlarının kazandıklarını yine kendi kentlerinde değerlendirme gibi bir alışkanlığa sahip olduğunu, bunun da Denizli’ye çok şeyler kattığını söyleyen Valimiz Şükrü Kocatepe, eğitimdeki başarıda hayırseverlerimizin de çok katkısı olduğunu ifade etti. Başta öğrenciler ve eğitim çalışanları olmak üzere tüm Denizlililer adına hayırseverlerimize teşekkür eden Valimiz Şükrü Kocatepe; “Sizlerin devletimizin eğitimdeki yatırımlarına verdiği bu destekler, gençlerimizin başarıları ile perçinleşiyor. Denizlili gençlerimiz sizlerin verdiği bu desteklere sahip çıkarak, başarılarını katlıyor ve başarı çıtasını sürekli yukarı taşıyorlar. Sizlerin desteği olmasıydı, birçok okulumuz tam gün eğitime geçemeyecek, öğrencilerimiz kalabalık sınıflarda sıkıştırılmış bir ortamda ve yetersiz araç gereçle eğitim göreceklerdi. Oysa şimdi öğrencilerimiz daha ferah bir ortam ve sınıflarda, modern araç gereçlerle eğitim görüyorlar. Ben tekrar hayırseverlerimize başta eğitim olmak üzere verdikleri tüm destekler için teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Allah hayırlarını kabul etsin, aileleri ile birlikte kazançlarını bereketli kılsın” dedi.

 

Hayırsever YatırımlarıHayırsever YatırımlarıHayırsever YatırımlarıHayırsever YatırımlarıHayırsever Yatırımları

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.