DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Işık Saçan Çiçekleri Rukiye Urhan Anaokulu Öğrencilerinden ‘ATATÜRK’ Konulu Resim Sergisi

Geleceğin Işık Saçan Çiçekleri Rukiye Urhan  Anaokulu Öğrencilerinden  ‘ATATÜRK’  Konulu Resim Sergisi

Merkezefendi Rukiye Urhan Anaokulu 3-6 yaş grubu öğrencileri kendi elleriyle hazırladıkları Atatürk Haftası kapsamında “Kurtuluş Savaşı ve Ulu Önder Atatürk Temalı” birbirinden değerli eserlerden oluşan  proje ve bireysel çalışmalarını sergiliyorlar.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, Başkan Yardımıcısı Erol Al,  Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen, Merkezefendi İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Okul Müdürü Emine Hamal, okul müdürleri, veliler, öğrenciler ve misafirlerin katılımıyla Teras Park AVM’de gerçekleştirilen sergi açılışına katılanları miniklerin yürekleriyle yaptıkları anlamlı eserleri geçmişe götürdü ve duygulandırdı.

 

Açılış kurdelesini öğrencileri ve misafirlerle birlikte keserek açılışı yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Günün anlam ve önemini belirten bu güzel çalışmalardan dolayı okul müdürümüzü, öğretmenlerimizi ve minik yavrularımızı tebrik ediyorum. Ülkemizin bugünlere gelmesi kolay olmadı. Ulu Önderimizi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde çocuklarımız modern eğitim imkânlarına kavuştu ve bugün burada bu güzel eserlerini bizlere sergiliyorlar. Çocuklarımıza ecdadımızı ve atalarını öğretmen zorundayız. Onlar bu bilinçle yetişmez ise eğitimde yok kat etmemiz ve ülkemizin 2023 Türkiye’sine ulaşması söz konusu olamaz. Denizli Millî Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerle birlikte, velilerimizle, öğretmenlerimizle ve öğrencilerimizle 2023 Türkiye’sine geldiğimizde eğitimde gözde bir şehir olmak istiyoruz. Yavrularımızı anne-baba, vatan ve bayrak sevgisi ile yetiştirmek sadece eğitimcilerin görevi değil tüm toplumun görevi olmalıdır. Bu güzel sergide emeği geçen herkesi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının ardından Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin enstrümantal müzik dinletisi eşliğinde gezdiği sergide,  Atatürk ve Kurtuluş Savaşı dönemine ait resimler,  Türk Bayrağı, Anıtkabir, Atatürk silueti gibi pek çok farklı teknikle yapılmış eserler  yer aldı. Özellikle Atatürk’ün çocuk sevgisinin vurgulandığı çalışmalar büyük beğeni topladı.

 

60’ın üzerinde proje çalışması ve bir çok  bireysel etkinliğin  sergilendiği  7’den 70’e herkesin ilgisini çeken sergi, 15 Kasım tarihine kadar Teraspark AVM’de ziyaretçilerini bekliyor.

 

 Rukiye Urhan Anaokulu SergiRukiye Urhan Anaokulu SergiRukiye Urhan Anaokulu SergiRukiye Urhan Anaokulu SergiRukiye Urhan Anaokulu SergiRukiye Urhan Anaokulu Sergi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.