DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beslenme Dostu Okullar Sertifikalarını Aldı

Beslenme Dostu Okullar Sertifikalarını Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2010 yılında imzalanan protokol ile ülkemizde başlatılmış olan Beslenme Dostu Okul Programı çerçevesinde ilimizde eğitim öğretim veren üç okul daha sertifika almaya hak kazandı.

 

Beslenme Dostu Okul Sertifikası alan okullara sertifikaları Perihan Kıbrıslıoğlu Anaokulunda düzenlenen törenle verildi.

 

Törene İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Hasan Kıbrıslıoğlu, Merkezefendi İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Azmi Koçoğlu,  İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Abdüllaziz Ünal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altun, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yapmış olduğu konuşmasında “Okullarımız her geçen gün standartlarını yükseltiyor. Modern ve sağlıklı eğitim alanları oluşturarak eğitim kalitesini ve başarısını artırmayı hedefliyoruz. Sertifika almaya hak kazanan arkadaşlarıma yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Müdür Oğuz’un konuşmasının ardından sertifikaları Aydem Fen Lisesi, Perihan Kıbrıslıoğlu Anaokulu ve  Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu müdürlerine protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının, Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının kazandırılması başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir.

 

Beslenme Dostu Okul Programı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel ve kamu okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamakta olup, Beyaz Bayrak Sertifikası bulunan okullar başvuruda bulunabilmektedir.

 

Beslenme Dostu Okul Sertifikası (3) yıl süre ile geçerlidir. Okullarda her öğretim yılında en az bir kez denetim yapılmakta olup, şartları tutmayan okullara gerekirse uygun süre verilerek süre sonunda yeniden denetlenmekte, uygun olmayanların sertifikaları  iptal edilmektedir.

 

İlimizde ilk Beslenme Dostu Okul Sertifikasını 2013 yılında Denizli İsmail Tosunoğlu İş Eğitim Merkezi Müdürlüğü almış; burada bulunan (3) okul ile birlikte Sertifika sahibi okul sayısı (7)’e yükselmiştir.

 Beslenme Dostu OkulBeslenme Dostu OkulBeslenme Dostu OkulBeslenme Dostu Okul

                                                                                             

Beslenme Dostu Okul Sertifikası Olan Okullar

 

1-Merkezefendi  -  İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi

2-Merkezefendi  -  Çamlık Özel Eğitim Ortaokulu/Çamlık Özel Eğitim Merk      

3-Merkezefendi  -  Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği

                                Denizli Görme Engelliler İlk/Ortaokulu

4-Babadağ          -  Babadağ Merkez Anaokulu

5-Merkezefendi  -  Perihan Kıbrıslıoğlu Anaokulu

6-Pamukkale      -  Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu

7-Merkezefendi  -  Aydem Fen Lisesi

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.