DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muaythai Avrupa Şampiyonumuzu Ağırladık

Muaythai Avrupa Şampiyonumuzu Ağırladık

Pamukkale Atatürk İlkokulu 3. Sınıf  Öğrencisi Muhammet Furkan Aydın,  Muaythai Avrupa Şampiyonası finalinde Lübnanlı rakibini yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

 

Muaythai Avrupa Şampiyonası, 11-15 Kasım tarihlerinde Antalya’da 15 ülkeden 250´i sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Muaythai Avrupa Şampiyonası Waikru dalında  ülkemizi temsil eden 3. Sınıf öğrencimiz Muhammet Furkan Aydın göğsümüzü kabarttı.  Final müsabakasında Lübnanlı rakibini geçen Muhammet Furkan Aydın, Avrupa Şampiyonu olarak Denizli ve Türkiye´yi sevince boğdu.

 

Denizli’ye ayağının tozu ile dönen şampiyonu makamında kabul eden İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Olağanüstü çabası ve gayreti sonucu şampiyonluğa ulaşan öğrencimizi ve antrenörü annesini misafir ediyoruz. Muhammet Furkan Aydın yavrumuz dev gibi başarıya imza atan bir öğrencimiz. Uzak doğu sporlarından Muaythai dalından kazanmış olduğu Türkiye ve Avrupa birinciliğinden dolayı kutluyorum. Şampiyonumuzun aynı zamanda antrenörü olan annesi Fatma Hanımı da tebrik ediyorum. Büyüdükçe bu başarılarının artacağını ve bizi de daha fazla gururlandıracağına inanıyorum” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz şampiyon Muhammet Furkan Aydın’a başarısından dolayı tablet hediye etti.

 

 

Ziyarette İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Vural, Atatürk İlkokulu Müdürü Lokman Kuzudere, Şampiyonumuz Muhammet Furkan Aydın ve annesi Fatma Aydın hazır bulundu.

Şampiyonumuz AğırladıkŞampiyonumuz AğırladıkŞampiyonumuz AğırladıkŞampiyonumuz Ağırladık

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.