DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Mersin Ailesinden Eğitime Destek

Hayırsever Mersin Ailesinden Eğitime Destek

Hayırsever İşadamları Oktay Mersin ve Turgay Mersin kardeşler, anneleri Hacı Nadire Mersin’in isminin verileceği ilkokula 4 derslikli ek bina ve çok amaçlı salon yaptıracaklar.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamları Oktay Mersin ve Turgay Mersin ile anneleri Hacı Nadire Mersin katıldı.

 

Adına oğulları tarafından okul yaptırılacak olan Hayırsever Hacı Nadire Mersin’in yeni binanın hayırlara vesile olmasını, burada yetişecek gençlerin ülkemize faydalı birer kişi olarak yetişmelerini dilerken duygulandığı ve gözlerinin dolduğu gözlendi. Hayırsever İşadamları Oktay Mersin ve Turgay Mersin ise ilerleyen zamanda kendileri adına da birer okul protokolü yapacaklarını söyleyerek; “Bize bu imkânı sağlayan Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür eder, protokolün Denizli eğitimine ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.” dediler.

 

Hayırsever Mersin ailesine eğitime verdikleri destekler için teşekkür eden Valimiz Şükrü Kocatepe; “Bugün Sarayköy’deki Hacı Nadire Mersin İlkokuluna dört derslik ilavesi ve bir de çok amaçlı salon inşaatı ile ilgili protokol yapmak üzere bir araya geldik. Ama bu protokolümüz aynı zaman da bundan sonra yapacağımız büyük protokolün de bir provası. Mersin ailesinin bize geçmişte Milli Eğitim konusunda çok önemli katkıları var. Merkezde yaptıkları bir okul var. Yine Endüstri Meslek Lisesinde iki ayrı dersliğe katkıda bulundular.  Sarayköy’de bir okulları var. İnşallah yeni bir okul ile bu hayırlarını taçlandıracaklar. Bu Sarayköy’deki Hacı Nadire Mersin İlkokuluna dört derslik ilavesi dışında Merkezde de yeni bir okul için ilerde tekrar bir araya geleceğiz. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Teyzemize de hürmetlerimi sunar, uzun ömürler dilerim.” dedi.

 

Konuşmaların ardından Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu 4 derslikli ek bina ve çok amaçlı salonun protokolü imzalandı.

 

 

Hayırsever Mersin ailesi 350.000 TL’ye mal olacak bina ve çok amaçlı solonun dışında eğitime daha önce, Sarayköy Hacı İrfan Mersin Ortaokulu 5 derslikli okul binası, Hayırseverlerin İMECE usulü ile yaptırdıkları Endüstri Meslek Lisesi’ne de Oktay Mersin ve Turgay Mersin adına iki ayrı dersliğe katkıda bulunmuşlardı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.