DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım

 

Eğitim, toplumların biçimlenip, yönlenmesinde, kendisine çağdaş dünya içinde onurlu bir yer edinmesinde en önemli unsurdur.

 

 Şurası bir gerçektir ki, toplumların gözünde her zaman saygıdeğer olmayı hak etmiş öğretmenler tarih boyunca, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, hep bilgilenme, aydınlanma öncüleri, diğer bütün mesleklerin üstünde, bu mesleklerin yapıcısı ve yaratıcısı, nesilleri eğiten, insanlık tarihinin en eski mesleğidir.

 

Atatürk 1922 yılında bir sözünde “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve sönmeyen ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz” diyerek görevinizin önem ve sorumluluğunu ifade etmiştir.

 

Kıymetli öğretmenlerimiz,

 

Hayata tutunmaya çalışan her canlının güneşe ihtiyacı vardır. İşte, ülkemizin en kıymetli hazinesi çocuklarımızın geleceğini aydınlattığınız için sizler de bizim güneşimizsiniz. Aydınlığın simgesi, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önder olan öğretmenlerimiz, bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın ve çok yüce bir mesleğin sahipleridirler.

 

Genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim ve öğretim veren, ülkemizi dünya uluslararası alanda hak ettiği yere taşımak için üstün gayret gösteren; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden; bıkmadan, bıktırmadan, ümitsizliğe düşmeden,  yüklediği sorumlulukların da bilinciyle vazifesini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, çalışmalarınızda sağlık, sıhhat başarılar temenni ederim.

 

 

Başta, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi ve rahmetle anıyor, hasta olan öğretmenlerimize acil şifalar diliyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.