DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Eğitimde Ege Bölgesi Birincisi Türkiye Üçüncüsüyüz

Okul Öncesi Eğitimde Ege Bölgesi Birincisi Türkiye Üçüncüsüyüz

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  il genelindeki bağımsız anaokulu müdürleri ile Ahmet Çalışkan Anaokulu toplantı salonunda bir araya geldi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıda Şube Müdürü Mustafa Vural, Pamukkale İlçe Millî Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Merkezefendi İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç ve anaokulu müdürleri hazır bulundu.

 

İlimizde okul öncesi eğitimde birlikteliğin sağlanması, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı çalışmaları üzerinde durulan toplantıya Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş ev sahipliği yaptı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “ 3–6 yaş arası kabul edilen okul öncesi eğitimin amacı, sosyal bir varlık olmaya başlayan çocuğun her yöndeki gelişmesi sağlıklı olarak sürdürülmesinin sağlamaktır. Çocuklarımızı uygun eğitim ve yaklaşımla okullu olmaya hazırlayan okullarımızın çocuk psikolojisi üzerinde beklenen olumlu etkiyi sağlayabilmesi için idarecisi ve personelinin yanı sıra beslenme ve gıda kalitesi de önemlidir. Henüz kendi sağlığı konusunda biçimlenmemiş olan yaş grubunun yürüdüğü, oturduğu, beslendiği ortamların temizliği sağlık koşullarına uygun; mekânları güvenli ve işlevsel bir biçimde donatılmış olmalıdır. Tüm okullarımızı en modern şekilde donatmak ve fiziksel koşullarını iyileştirmek için çalışmaktayız. 

 

Okul öncesi eğitimde geldiğimiz son nokta itibari ile Türkiye 3.sü, Ege Bölgesi 1.siyiz. Okul Öncesi 5 yaş grubunda 2014-2015 eğitim öğretim yılı bakanlık verilerine görev %95,72 okullaşma oranına sahibiz. İl genelinde bağımsız anaokulu sayımızı 64’e çıkardık. 16 bin civarında öğrencimiz okulöncesi eğitimlerine devam ediyor. Birbirinden değerli 872 okul öncesi öğretmenimiz var. Yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından çalışmalarda birlik ve beraberliğinin sağlanması açısından Şube Müdürü Mustafa Vural tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.