DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi Belediyesi ile Anaokulu Protokolü İmzalandı

Merkezefendi Belediyesi ile Anaokulu Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik arasında imzalanan protokolle Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi bahçesine 6 derslikli anaokulu binası yapılacak. 1 milyon 300 bin liraya mal olacak olan okulun yapım bedelinin tamamını Merkezefendi Belediyesi üstlenecek.

 

Merkezefendi Belediyesi, Sümer Mahallesi’ndeki Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi bahçesinde yeni projeye imza atıyor.  Yapımı 1 milyon 300 bin liraya mal olacak olan 6 derslikli anaokulu için ilk imzalar Merkezefendi Belediyesi’nde düzenlenen törende atıldı.

 

Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik arasında düzenlenen protokol imza törenine; Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Merkezefendi Kaymakam Vekili Veysel Beyru, Merkezefendi  Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve belediye başkan yardımcıları katıldı.

 

Eğitime bu anlamlı günde katkı vermekten dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, ”Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak başta Milli Eğitim Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kaymakamımızın da desteğiyle bugüne kadar okullarımıza ilişkin çok önemli hizmetler yaptık. Geçtiğimiz dönemlerde Merkezefendimiz sınırları içindeki okullarımıza 22 adet halı saha yaptık. Yine şuanda sürmekte olan ‘Haydi Gençler İstanbul’a projemiz çerçevesinde toplam 4 bin öğrencimizi İstanbul’a götürüyoruz. Geçtiğimiz yıl 5. Sınıftan 6. Sınıfa geçen öğrencilere bisiklet hediye ettik. Önümüzdeki günlerde bu hediyelerimiz devam edecek. Bugüne kadar Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bizde talep etmiş olduğu okullarımızla ilgili bakım ve onarımda güzel hizmetlere birlikte imza attık. Geçtiğimiz dönem yine 10 okulumuzda 5 bin öğrencimizi ağırladığımız portatif havuzlar yaptık. Bugün de Sayın Valimizin teşrifleriyle birlikte Merkezefendi Belediyemizin eğitime vermiş olduğu destek başka bir boyut kazanıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle uzun zamandır yaptığımız istişareler sonucu özellikle Sümer ve Sevindik Mahallemize doğrudan hizmet etmek üzere ama onunla beraber Eskihisar ve Zafer Mahallemize de hizmet edecek bir anaokulu yapım işini Merkezefendi Belediyesi olarak başlatmış olacağız. Bu anaokulumuz şuan ki Vali Necati Bilican Meslek Eğitim Merkezi’nin olduğu arsa içinde yapılacak. Yaklaşık maliyeti 1.3 milyon TL olması ön görülüyor “ dedi.

 

 

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe konuşmasında “Belediye başkanlarımızın şehrimize önemli katkıları sürüyor. Şehre sahip çıkma konusunda örnek davranışları sürüyor. Merkezefendi Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. 6 derslikli bir anaokulu ilçemiz sınırları içinde yapacağız. Bu okulumuz 4 mahalleye hitap edebilecek özellikte. Başkanımız eğitim konusunda desteklerini sürdürmeye devam edecek. Merkezefendi ilçe sınırları içinde yaptığı güzel hizmetlerden dolayı tekrar kendisine teşekkür ediyorum. Hizmetlerinin daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.