DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmenlerimize Plaket

Emekli Öğretmenlerimize Plaket

Eğitime uzun yıllarını verdikten sonra emekliye ayrılan emektar öğretmenlere Türk Eğitim Vakfında düzenlenen törenle plaket verildi.

 

Plaket törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Türk Eğitim Vakfı Başkanı Nail Kalemci, Emekli Öğretmenler Derneği Denizli Şubesi Kevser Erbeği TEV Anadolu Lisesi Müdürü Fevzi Yetik, İngilizce Öğretmeni Ayşe Çetin ve emekli öğretmenler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Öğretmenlerimize değer verilen böylesine güzel bir etkinlik için TEV Başkanımıza ve yönetimine, buraya kadar zahmet verdikleri için emekli abilerimize ve ablalarımıza teşekkür ederim. Öğretmen deyince akan sular durur. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Öğretmenlik hiçbir meslekle kıyaslanamaz. Öğretmen olmadan geleceğin teminat ve garanti altına alınması asla söz konusu olmaz. Adeta bir hamur olarak ellerine verilen yavrularımızın öğretmenler tarafından nasıl şekil verildiğini emekli ve çalışan öğretmenlerimiz çok iyi bilirler. Bu ülkenin geleceği için evlatlarımıza vatan, bayrak, anne-baba sevgisi vermemiz gerekiyor. Bu ülke sevdalısı olarak yetiştirmemiz gerekmektedir. Önünde ceket düğmelenecek tek bir kişi varsa o da öğretmenlerdir. Buradan emekli öğretmenlerimize uzun ömürler, çalışan öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından TEV Denizli Şube Başkanı Müdür Oğuz’a plaket verdi. Müdür Oğuz plaketi ilimizde görev yapan yaklaşık 15 bin öğretmen adına aldığını söyledi. Sonrasında da eğitim camiasında uzun yıllar çalışarak emekliye ayrılan değerli öğretmenlere eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket takdim edildi.

 

 

 

 27-11-201527-11-201527-11-2015

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.