DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pansiyon Yaptıran Hayırseverlere Plaket

Pansiyon Yaptıran Hayırseverlere Plaket

Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu yapımında katkıda bulunan hayırseverlere düzenlenen programla teşekkür plaketi verildi.

 

Barbaros Kız İmam Hatip Lisesi Öğrenci Pansiyonu yemekhanesinde gerçekleştirilen plaket törenine Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, 22. ve 23. Dönem Denizli Milletvekili Salih Erdoğan, Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Şubaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, DESKİ Genel Müdürü Mahmut Güngör, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altun,  pansiyon yapımına katkıda bulunan hayırseverler, okul idareci ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

 

Plaket törenine katılan misafirlere pansiyonda verilen yemeğin ardından Diyanet Eğitim Merkezi Camii İmam Hatibi Zülfikar Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda günün anlam ve önemine dair konuşan Denizli İmam Hatip Öğrencileri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Tekinkaya “2013 yaz aylarında sıcak bir ramazan gününde pansiyonumuzun temellini attık ve 13 ayda bitirdik. Sayın Bakanımız Nihat Zeybekçi’ye, sayın valilerimize, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza ve fahri başkanımız Salih Erdoğan Bey’e bize verdikleri katkılar için teşekkür ediyor kendilerinden Allah razı olsun. Derneğimize katkıda bulunan dostlarımızdan da Allah razı olsun. ” dedi.

 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Derneğimizin kıymetli hayırseverlerimizi davet ederek onurlandırması apayrı bir duygu. Kendilerini kutluyor ve teşekkür ediyorum. Sayın Valim Denizli hayırseverler şehri. Göreve geldiğinizden bu güne kadar 35 protokol imzaladık. Ayrıca sizlerin de bildiği üzere hayırseverler ortaokulu yapmaktayız. Bu okul yapımı zor olan bir bölge idi. Her bir hayırseverimizden 100 Bin Türk Lirası alarak 24 derslikli bir okul yapabilir miyiz şeklinde yola çıktık. Zatıaliniz ve hayırseverlerimizin desteği ile çok kısa sürede bu işlemler bitti. İnşaatımız hızla devam etmektedir. İlimizde çok kıymetli belediye başkanlarımız var. Eğitimle okullarla ilgili ne talebimiz olduysa geri çevirmiyorlar. Hepsine teşekkür ederim. Son olarak öğretmenler gününde Merkezefendi Belediyemiz bir anaokulu hediye etti. Şuanda burada çok değerli hayırsever abilerimiz var. Her birine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

 

Tüm öğrencilerimiz bizim için aynıdır. Her biri ayrı bir değerlidir. Sevgili gençler imam hatip öğrencisi her şeyi ile topluma örnek insan demektir. 13 bin imam hatip öğrencimiz var. İlimiz de toplam 183.500 öğrencimizi 13 bin civarında öğretmenimizle geleceğe yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz.

 

Sayın Valim yaklaşık 39 inşaatımızdan 27 inşaatımız ihaleye çıktı. Bunlardan 5 tanesi imam hatip ortaokulu ve lisesidir. İlimizde bulunan 45 imam hatip okulundan 26 tanesi ortaokuldur. Bu okullarımızı ne kadar çok destekleyebilirsek ve hayırseverlerimizin katkısı ne kadar çok olursa bize son derece mutluluk verir. Gelip geçici dünyada belirli sürelerde görevlerde bulunuyoruz. Tüm hayırseverlerimiz tekrar teşekkürlerimiz iletiyorum” dedi.

 

Müdür Oğuz’un konuşmasının ardından Denizli Valisi Şükrü Kocatepe metropol ilçe belediye başkanlarına ve hayırseverlere bulunduğu katkılardan dolayı plaketlerini verdi.

 

216 öğrenci kapasiteli olan Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu dernek tarafından kısa sürede tamamlanarak 2014 yılında eğitim öğretime açıldı.

 

 27-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-2015

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.