DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi İmzalandı

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi İmzalandı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Denizli Şubesi arasında “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” projesi imzalandı.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünde yapılan proje protokolüne İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Denizli Şube Başkanı Ümit Bayagut ve beraberindeki heyet katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında “İnsan sağlığının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle yeni yetişmekte olan ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki bu yavrularımızı madde bağımlısı, sigara ve alkol alışkanlığı olmadan yetiştirebilmek bizim için en önemli gayret ve çabalarımızdan bir tanesi. İlimizde 182 bin civarından öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin içerisinde bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar da olsa ufak tefek sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Amacımız sizlerle birlikte çocuklarımızı geleceğe sağlıklı ve şuurlu nesiller olarak hazırlayabilirsek ne mutlu bize. Yeşilay Cemiyetimizin zararlı alışkanlıklara yönelik öğretmencilerimize iyi bir çalışma yapacağına inanıyorum. Şimdiden çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Yeşilay Cemiyeti gibi eğitim camiamıza faydası olan kurumlarımızla her zaman iç içeyiz” dedi.

 

İnsanın beden ve ruh sağlığı üzerinde sebep olduğu yıkıcı etkilerin yanı sıra, beraberinde getirdiği toplumsal sorunlar nedeniyle, sigara, alkol ve madde bağımlılığı çağımızın en önemli sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda gündemimize giren ve hakkında giderek daha çok bilimsel araştırma ve tartışma yapılan teknoloji bağımlılığı ise konuya kamuoyunun dikkatinin çekilmesi adına üzerinde daha çok çalışılması gereken yeni bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Bu bağlamda, “ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, sigara, alkol, uyuşturucu ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak, Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi yapmak” projenin amacını oluşturmaktadır.

 

Proje kapsamında;  Mart ayının ilk haftasında kutlanacak olan Yeşilay Haftası nedeniyle, il dahilindeki temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik yarışmalar düzenlenecek. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek. Yarışmaların ödülleri Yeşilay Cemiyet tarafından sağlanacaktır.

 

Yarışmalar; Afiş, Resim, Kompozisyon (deneme, öykü, anı vb.), Şiir, Karikatür, Kısa Video (En fazla 6 saniyelik mobil çekim videolar) kategorilerinde olacak.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.