DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Hasan Yılmaz’dan Eğitime Katkı

Hayırsever İşadamı Hasan Yılmaz’dan Eğitime Katkı

Denizlili Hayırsever İşadamı Hasan Yılmaz, daha önceki yıllarda kendisinin katkıları ile yaptırılan Irlıganlı Hasan Yılmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne ek bina yaptıracak. Maliyetinin tamamını hayırseverin karşılayacağı ek binanın protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

 

Valilik Makam toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Hayırsever İşadamı Hasan Yılmaz ve ailesi katıldı.

 

Törende konuşan Irlıganlı eski Belediye Başkanı Hayırsever İşadamı Hasan Yılmaz, ellerinden geldiği kadarıyla eğitime destek vermeye çalıştıklarını ve bundan sonra da imkanları ölçüsünde katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyleyerek; “Bize bu fırsatı verdiği için ailem ve şahsım adına Sayın Valim ve İl Milli Eğitim Müdürümüze şükranlarımı arz ederim. Yeni hizmetlerde ve yeni hayırlarda da bu mutluluğu yaşamak ve beraber olmak umuduyla saygılarımı sunarım.” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Hayırseverimize teşekkür ederek şunları söyledi; “Bugün Irlıganlı eski Belediye Başkanımız Sayın Hasan Yılmaz Beyefendi muhterem hanımefendi ve kızlarıyla birlikte Pamukkale Irlıganlı Mahallesi Çok Programlı Anadolu Lisesi binamıza ek olarak dört derslik yapımı ile ilgili protokol imzalamak amacıyla Valiliğimize geldiler. Sayın Başkanımız zaten Belediye Başkanlığı döneminde o okulun inşaatının hemen hemen yarı bedelini karşılamak suretiyle destek olmuştu. Şimdi de yine 4 derslik ilavesiyle bu okulumuzun kapasitesinin daha da büyütülmesinde bize destek oluyorlar. Çocuklarımıza ve gençlerimize sunulan imkanlar bakımından, okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi Denizli’mizin eğitimde yakaladığı başarının daha yukarılara taşınmasında önemli bir pay sahibi olduğunu düşünüyorum. Hayırseverimize vermiş olduğu desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Kendilerine muhterem hanımefendi, evlatları ve torunlarıyla birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Kendilerine uzun ömürler versin.”

 

 

Pamukkale İlçesinde bulunan Irlıganlı Hasan Yılmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesine yaptırılacak olan ek bina zemin+1 kattan oluşacak. 4 derslikli olarak yaptırılacak olan ek bina 350.000 TL’ye mal olacak ve bu maliyetin tamamını Hayırsever İşadamı Hasan Yılmaz karşılayacak.

 

03-12-201503-12-201503-12-201503-12-2015

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.