DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimleri Sonuçlandı

İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimleri Sonuçlandı

Cumhuriyetimizin demokrasiyle güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşturulması; hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla Bakanlığımız ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” çerçevesinde; 03.12.2015 Perşembe günü İlimiz Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda, İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı seçimi yapıldı.

 

İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçiminde İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrencileri yalnız bırakmadı ve seçim heyecanlarına ortak oldu ve seçim öncesi öğrencilere seslendi. Burada yaptığı konuşmasında Müdür Oğuz  “ Adil bir şekilde, özverili ve birbirinizi kırıp incitmeden güzel bir seçim atlatmanızı temenni ediyorum. Seçilecek İl Öğrenci Meclis Başkanını şimdiden tebrik ediyorum. Seçimlerin her daim bir kazananı ve bir kaybedeni olur. Önemli olan dostluğumuz arkadaşlığımızdır. Önemli olan seçtiğimiz arkadaşımızın bizi en iyi şekilde temsi edebilmesidir ve ses getirebilmesidir. Öğrenci haklarını savunabilecek ve öğrenci sorunlarını dile getirebilecek vasıfta olmasıdır. Bugün ki seçimler mevzuatlar doğrultusunda sembolik gibi görünse de bizim açımızdan son derece önemli. Çünkü sizler yarının yöneticileri ve işadamları olacaksınız. Söz sahibi sizler olacaksınız. Hedefinizi iyi belirleyin. Hedef belirlemeden, ders çalışmadan ve yol yöntem bilmeden iyi bir yönetici veya iş adamı oluyorum deme şansınız yok. Önceki dönemlerde ülkeler arası savaşlarda silah gücü ön plandaydı. Şu dönemde beyin gücü bunun önüne geçti. Ülkeler nezdinde yetişmiş beyinler transfer yapılıyor. Denizli olarak 81 ilimizin içerisinde ses sahibi olabilmek için sizlerin başarısına ihtiyacımız var. Ne olur çok çalışın, kitap okuyun, araştırın, kendinizi yenileyin ve geliştirin. Hayatınızın yol haritasını şimdiden belirleyin. Bundan sonraki süreçte öğrenci arkadaşlarınıza bizim selamımızı ve mesajlarımızı iletiniz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

İlçelerde yapılan seçimler sonucu Denizli ili İl Öğrenci Meclisi Başkan Adayları aşağıdaki gibi oluştu.

1-       Arif Ersin ÇETİN Pamukkale Denizli Lisesi

2-       Berfin DEMİR Pamukkale Kayhan 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3-       Emre Can YAMALI Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

4-       Melih Nebi YAVUZ Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesi

5-       Rabia EYÜPOĞLU Merkezefendi Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

Seçim öncesi İl Öğrenci Meclis Başkanı Adayı öğrenciler delegelere birer konuşma yaparak oy istediler. Öğrencilerin konuşmaların ardından seçime geçildi.

 

2015-2016 eğitim-öğretim yılı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında gerçekleştirilen seçim sonucunda İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Başkanı Emre Can Yamalı (Acıpayam Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) oldu. Yamalı’nın Başkan Vekili Ebru Akkuş (Çameli Gökçeyaka 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu), Katip Üye Sevim Karakurt (Serinhisar Hakkı Gökçetin Çok Programlı Anadolu Lisesi) Katip Üye Şahin Özel (Kale Anadolu İmam Hatip Lisesi) oldu.

 

 04-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.