DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lisanslı Sporcu Engelli Öğrencilere Spor Malzemesi Dağıtıldı

Lisanslı Sporcu Engelli Öğrencilere Spor Malzemesi Dağıtıldı

3 Aralık Engelliler Günü olması dolayısı ile Merkezefendi ilçesinde 173 lisanslı sporcu engelli öğrenciye spor malzemesi verildi.

 

Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen törene ilçe Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılıç, Merkezefendi Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürü İbrahim Kovan ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Törenin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, yerel yönetimlerin eğitime büyük destek verdiğini kaydetti. Oğuz, “İl genelindeki belediyelerimiz eğitime her alanda katkılarının sunuyor. Merkezefendi Belediyemizde eğitime desteğini esirgemiyor. Gerçekleştirdiği önemli projelerle her an yanımızdalar. Bugün de bir spor dalıyla uğraşan engelli öğrencilerimize malzeme desteği veriyorlar. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ardından söz alan Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ise, spor ve sporcuya desteğinden dolayı  Merkezefendi Belediyesi Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve personeline teşekkür etti.

 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ise, engelli olmanın spor yapmaya engel olmadığını anlattı. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak eğitime ve spora çok önemli yatırımlar yaptık. Tüm bunları yaparken kaymakamımız, milli eğitim müdürümüz, gençlik ve spor il müdürümüz desteklerini yanımızda gördük. 5 bin öğrencimize bisiklet hediye ettik. Havuzlar kurduk. Yüzme eğitimi verdik. Bu sene toplam 2 bin öğrencimize burs veriyoruz. Merkezefendimizde 22 adet halı saha yaptık. Bunların önemli bir kısmını okullarımızın içine inşa ettik. Biz bugün engelli çocuklarımızı spor yapmak şartıyla ödüllendiriyoruz. Çünkü engelli olmak spor yapmaya engel değildir. Bunun için engelleri birlikte aşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ise , “Bugün böyle güzel bir ortamda sizlerle birlikteyiz. Bu ortamı hazırlayan Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim. Kurumlar arasında iş birliğinin güzel bir örneğini daha bugün yaşıyoruz. Denizli’de yapılan her işte hep birlikteyiz. Spor yapmak engel değilmiş. Türkiye şampiyonlukları ve Avrupa şampiyonluk yaşayan arkadaşlarımız var. Hep birlikte nice başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri engelli sporculara çantalarını takdim etti. Sporculara verilen çantaların içinde eşofman takımı, çorap, ayakkabı ve yağmurluk bulunuyor.

 

 

 10-12-201510-12-201510-12-201510-12-201510-12-201510-12-201510-12-2015

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.