DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20. Türkiye Liseler Arası Felsefe Olimpiyatı Tamamlandı

20. Türkiye Liseler Arası Felsefe Olimpiyatı Tamamlandı

Türkiye Felsefe Kurumu lise öğrencileri için felsefe biriminin düzenlediği 20. Türkiye Felsefe Olimpiyatı 11 merkezde gerçekleştirildi. Diğer merkezlerle aynı anda ilimizde de yapılan felsefe olimpiyatlarına bu sene 40 öğrenci katıldı.

 

Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinin ev sahipliği yaptığı olimpiyatın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Hayırsever İşadamı İbrahim Cinkaya, okul müdürü Hayrullah Akgün, Felsefe Olimpiyatı bölge başkanı ve ulusal jüri üyesi Dr. Yüksel Marım ve jüri üyeleri ve öğretmenler katıldı.

 

İlimiz ve ilçeler başta olmak üzere Afyon, Burdur, Uşak, Manisa, Isparta, Aydın, Muğla, İzmir ve Kütahya’dan 40 lise öğrencisinin katılımı ile 4 saat süren olimpiyatta öğrenciler bilgi birikimi ve kitap okuma kabiliyetlerini yazıya döktüğü etkinlik protokolün katıldığı belge ve plaket töreni ile tamamlandı.

 

 

Olimpiyatın kapanış bölümünde protokol tarafından katılımcı okullara plaket, öğretmen ve öğrencilere olimpiyat katılım sertifikası ve Türkiye Felsefe Kurumu madalyaları verildi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.