DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyer Günleri Buluşması

Kariyer Günlerinde Oxford Üniversitesi Uzay Mühendisi ve Astrofizik uzmanı Dr. Selçuk Topal Öğrencilerle Buluştu
Kariyer Günleri Buluşması

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı İzleme ve Geliştirme” projesi kapsamında ortaöğretim öğrencileri ´Kariyer Günleri´ etkinliğinde Oxford Üniversitesi Uzay Mühendisi ve Astrofizik uzmanı Dr. Selçuk Topal ile buluştu.

 

Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde Kariyer günleri buluşmasında Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Merkezefendi İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Millî Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, okul kurum müdürleri ile öğrenciler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz kariyer günlerinin açılışında yaptığı konuşmasında “Bugün sizlerle bir araya getirdiğimiz katılımcımızı gördüğünüzde aklınızdan geçen soruları buradan görebiliyorum. “ben de Oxford Üniversitesinde eğitim alabilirmiyim yada doktora yapabilir miyim” şeklinde. Kariyer günleri karşıdan bakıldığında her ne kadar 1-2 saatlik bir program gibi görünse de sizlerin geleceğinin şekillenmesinde önemli bir yeri var. Yaptığımız çalışmalar siz gençlerimizin geleceklerinin yarınlarının üzerine ne koyabilirizdir. Bugün bizim için son derece önemli, yarın bugünden daha da önemli. Bütün planlamalarımızı yaparken gençlerimizi alanlarında çok iyi kişilerle bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Yarınlarınızı planlarken çok kararlı olmalısınız. Ne yapmak ve olmak istediğinizi çok iyi bilmelisiniz. Çünkü dünkü tercihlerimiz bugün ki durumumuz. Bugün ki tercihlerimiz de yarınki durumunuz olacaktır. Oxford Üniversitesi Dünyaca ünlü bir üniversite. 130 ülkeden öğrenci alan ve kuruluşu çok eskilere dayanan bir üniversite. Selçuk hocamıza bizlere ve sizlere ayırdığı bu değerli vaktinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gençler ne olur çok çalışın zaman çok çabuk akıp geçiyor. Önünüzde engelle olmaz ise bu sizi düzgün bir yerlere götürmez. Bu engeller mutlaka olacak. Bunları çok çalışmakla aşacaksınız. Başarı önümüzdeki engelleri yok etmekle gelir. Bıkmadan usanmadan öğretmenlerinizin ve anne-babalarınızın size gösterdikleri yoldan ilerlemelisiniz. Çok kitap okuyup çok ders çalışmalısınız. Bunları yaparken de ezberci ruhla değil, gerçekten geleceğe ışık tutacak şekilde iyi hazırlanmalısınız. Denizli geçmiş yıllarda üniversite sınavlarında hep üst sıralarda yer aldı. Sizlerin de bu sene daha da büyük bir ses getireceğine inanıyorum” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından “´İçinde Yaşadığımız Evren” konulu sunum yapan Oxford Üniversitesi Uzay Mühendisi ve Astrofizik uzmanı Dr. Selçuk Topal sunum sonrası öğrencilerin sorularını cevapladı. Program sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından kendisine teşekkür plaketi takdim edildi.

 

 

 11-12-201511-12-201511-12-201511-12-2015

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.