DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

57 Öğrencimiz Evde Eğitim İmkanından Faydalanıyor

57 Öğrencimiz Evde Eğitim İmkanından Faydalanıyor

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü çeşitli rahatsızlıklarından dolayı okula devam edemeyen 57 öğrenciye “Evde Eğitim Hizmeti”nden, hastanelerde çeşitli rahatsızlıklarından dolayı sürekli tedavi gören ve okula gidemeyen 66 öğrenci de Hastanede Yatarak Eğitim Hizmeti’nden yararlanmaktadır.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz evde eğitim hizmeti alan bedensel ve zihinsel engelli Havvanur Tahtakım’ın evine giderek ziyarette bulundu.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Fikret Sarısoy ve Polis Amca Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Okul Müdürü Hakan Tokat ve okul öğretmenleri ile Havvanur Tahtakım’ı ve ailesini evinde ziyaret etti.

 

Babası inşaat işçisi olan ve 2006 doğumlu Havvanur’un eğitimini yerinde gören ve milli eğitim müdürlüğünden isteklerini soran Müdür Oğuz “İnşallah bu çocuklarımız Cenab-ı Allah tarafından en kısa zamanda şifa bulur. Havvanur çok güzel bir kızımız. Hayatta kimse ne zaman ne olacağını bilemez. Bugün sağlıklıyız ama yarın ne olacağımızı bilemiyoruz. İlimiz özel eğitim alanında çok iyi yerlerde. Bu değerli yavrularımızın hayatlarını biraz daha kolaylaştırmak için çaba gösteriyoruz. Engelli çocuklarımız için ileride yaşam evleri tarzında yurtlar kurulması için bakanlıklarımız tarafından çalışmalar yürütüyor. Her zaman yavrularımızın ve ailelerinin yanındayız” dedi.

 

 

Zorunlu eğitim çağında olan engelli çocukların  “Evde Eğitim Hizmetinden” yararlanabilmesi için Tam Teşekküllü Hastanelerden “Evde Eğitim Hizmeti Almalıdır” raporu alarak Rehberlik Araştırma Merkezine (RAM) başvurmaları gerekmektedir. Rehberlik Araştırma Merkezlerinde vatandaşlara “Evde Eğitim Hizmetleri” konusunda gerekli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapılmaktadır. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.