DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Kardeşlerini Belirliyor

Okullar Kardeşlerini Belirliyor

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı “Kardeş Okul Projesi” kapsamında 19 ilçemizden 120 okul birbirleri arasında ve belirleyecekleri okullarla yapacakları protokollerle kardeş okul olacaklar.

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE biriminin hazırladığı ve okullarımız arası kaynaşmayı artırmaya yönelik bir proje olan “Kardeş Okul” projesiyle ortak bir tema üzerinde yoğunlaşmış kardeş okulların her türlü bilgi, deneyim ve donanımını ortak bir sinerji yaratarak paylaşmaları hedefleniyor.

İlimizde bulunan okulların; öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve okul idarecileri arasında bir etkileşim-iletişim ortamını kurmaya yönelik geliştirilen projeyle okulların özellikle ders dışı sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle bir araya gelmesi, birlikte unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizin canlandırılması gibi etkinlikler düzenlenmesi öngörülüyor.

Projenin tanıtım toplantısı Merkezefendi ilçesi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlendi.

Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü Ramazan Yılmaz ve gönüllü olarak projede yer almak isteyen 19 ilçeden 120 okul müdürü katıldı.

 

2015-2016 ve 2016-2017 eğitim öğretim yıllarında uygulanacak ve paydaşları arasında ilimizde bulunan tüm (Resmi-Özel) İlköğretim ve ortaöğretim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu projenin açılış toplantısında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Denizli Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bir farklılık yaratmalıyız. Tüm birimlerimizle çok iyi bir çalışma sergilemek zorundayız. Okul öncesinde, TEOG sınavlarında, YGS ve LYS’de gösterdiğimiz başarının sahibi ilk önce hep beraber sizlersiniz, sonra müdürlüğümüz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tabii ki sevgili çocuklarımızdır. Bu başarının devamı için şevkle çalışmaya devam etmeliyiz. Kardeş Okul Projesi’ne başvuran 109 okulumuza çok teşekkür ederim. Okullar arasındaki diyaloğu geliştirmeye, okul aile birlikleri, öğretmenler, okul müdürleri ve öğrenciler arasındaki kaynaşmayı sağlamada bu projenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu projenin amacına ulaşması için canla başla çalışacak olan siz değerli meslektaşlarımı en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Kardeş Okul’u el ele tutuşarak kardeşçe sonuca ulaştırmak dileğiyle başarılar diliyorum.” dedi. Daha sonra projenin tanıtım sunumunu yapan Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, katılımcıları projenin detayları konusunda bilgilendirdi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.