DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Yerli Malı Haftasını Rukiye Urhan Anaokulunda Öğrencilerle Kutladı

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Yerli Malı Haftasını Rukiye Urhan Anaokulunda Öğrencilerle Kutladı

Yerli Malı Haftası Etkinliği kapsamında Rukiye Urhan Anaokulunda hazırlanan programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve eşi, Merkezefendi Kaymakamının eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç ve Başkan Yardımcısı Erol Al, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün ve Şube Müdürü Mustafa Vural’ın yanı sıra bazı okul müdürleri ve birçok öğrenci velisi katıldı.

 

 İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz burada yaptığı konuşmasında “Tutum ve yatırım alışkanlığı küçük yaşta kazanılır. Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Yiyecek içecekten başlayarak her ihtiyacımızda önceliği yerli üretim mallarına vermemiz gerektiğini çocuklarımıza öğretmeliyiz. Okul çağlarında zamanını iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz. Her yıl kutladığımız Yerli Malı Haftası sayesinde çocuklarımıza örf ve adetlerimizi ve belirli günlerimizi öğretiyoruz. Bu bizim için önemli bir görevdir. Bugün burada da gördüğünüz gibi okulumuz çok güzel hazırlanmış. Okul müdürümüze,  öğretmen arkadaşlarımıza ve velilerimize içtenlikle teşekkür ediyorum. 12 -18 Aralık Yerli Malı Haftası için hazırlanan bu serginin amacına ulaşacağını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Programda öğrencilerle tek tek ilgilenen Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz programın ardından okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya geldi.

 

 

Okul müdüresi Emine Hamal tarafından kısa bilgilendirmeden sonra sohbet havasında bir toplantı yapıldı.  Toplantıda okul ve okulun işleyişinde birlik ve beraberliğin kuruma katkı sağlayacağı ifade edildi. 

 

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz  öğretmenlere her zaman kapılarının açık olduğunu belirtti. Sorunların çözüme ulaşması için her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

 

 

Etkinlik sonunda Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenci ve öğretmenlere  iyi dilek ve temennilerle başarı dileyerek okuldan ayrıldı.  

 

18-12-2015

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.