DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Mustafa Özpek Eğitime Verdiği Desteği Sürdürüyor

Hayırsever Mustafa Özpek Eğitime Verdiği Desteği Sürdürüyor

İlimiz ekonomisine su ürünleri üretimi ile önemli katkı sağlayan Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek, eğitime daha önce verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. Çameli Anadolu Lisesi’nde eğitim öğretim gören öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet vermesi planlanan kantini yaptıracak olan Hayırsever İşadamı, 100.000 TL’ye mal olacak binanın protokolünü Valilikte düzenlenen törenle imzaladı.

   Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, Çameli Kaymakamı Şeref Albayrak, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İl Milli Eğitim müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek ile oğulları Yasin ve Osman Özpek katıldı.

     Çameli’de yaşadığı bir hatırayı anlatan Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek, yıllar önce Çameli’ye su ürünleri ile ilgili ilk tesisi kurmak üzere gittiğinde konaklamada kullanacakları binanın aydınlatmasında kullanılacak elektrik için,  o zaman elektrik idaresinin şefi olarak görev yapan Belediye Başkanı Cengiz Arslan’dan konaklama amacıyla yaptıkları binanın aydınlatmasını mumla sağladıkları ve zor durumda oldukları için elektriğinin biran önce bağlanması adına kendilerine ricada bulunduklarını, Başkanında kendilerini kırmadığını ve personeli çağırarak aynı gün elektriklerinin bağlanmasını sağladıklarını hatırlatarak; “Ben o gün yapılan iyiliği hiçbir zaman unutmadım. Başkanımızın böyle bir talebi oldu ve sıkıntılı durumda olmamıza rağmen kendisine gönül borcum olması nedeniyle evet dedim. Çameli’ye bu sayede bir yardımda bulunmaktan mutluyum.” dedi.

    Valimiz Şükrü Kocatepe ise Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek’e yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ederek; “Mustafa Bey sağ olsun özellikle eğitime daha önce de destek vermişti. İş hayatındaki başarısının bundan sonra da artarak devam etmesini diliyorum. Ailece sağlık ve saadetlerinin daim olmasını temenni ediyorum. Çameli Anadolu Lisesi’nde eğitim öğretim gören öğrencilerimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet verecek olan kantin binasını yapacaklar. Kendileri daha önce Hayırseverler Ortaokuluna bir derslik ile katılmışlardı. Yine İşadamları EML’ye bir katkıları olmuştu. Şimdi de Çameli Anadolu Lisesi’ne katkıda bulunuyorlar. Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.

    Konuşmaların ardından Çameli Anadolu Lisesi Kantin yapım protokolü Valimiz Şükrü Kocatepe, Hayırsever İşadamı Mustafa Özpek ve diğer katılımcılar tarafından imzalandı.

     1 kattan oluşacak olan kantin, 115 metrekareden oluşacak ve 100.000 TL’ye mal olacak

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.