DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Enerjimiz Çocuklar İçin” Projesi Devam Ediyor

“Enerjimiz Çocuklar İçin” Projesi Devam Ediyor

Zorlu Enerji Grubu’nun çocuklara enerji verimliliği ve sürdürülebilir enerji kaynakları konusunda bilgilendirmek amacıyla 2010 yılında başlattığı “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi devam ediyor.

 

Zorlu Enerji Grubu’nun 2010 yılından beri uyguladığı “Enerjimiz çocuklar İçin” projesinin tanıtım toplantısı Anemon Otel’de yapıldı. Toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz. Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır, proje uygulayıcısı Sarayköy 24 Mayıs İlkokulu Müdürü Yalçın Akbaş, 3-B Sınıfı  öğretmeni Sultan Gültekin ile öğrenciler katıldı.

 

Zorlu Enerji Grubu’ndan gelen “Enerjimiz Çocuklar İçin” proje teklifini, geleceğin teminatı olan çocukların enerji konusunda bilgilendirilmesi bakımından önemli buldukları için kabul ettiklerini açıklayan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Enerji yaşamımız için önemli bir unsur. Ancak, enerjinin verimli kullanılması ve yenilenebilir temiz enerji de o kadar önemli. O nedenle, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın özellikle sürdürülebilir enerji konusunda bilgilendirilmesini amaçlayan bu projenin Denizli’de uygulanıyor olması bizleri mutlu etti” dedi.

 

Proje hakkında bilgi veren Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır,  “Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızı her geçen gün daha önemli hale gelen enerji kaynakları ve verimliliği konusunda bilinçlendirmek amacıyla başlattığımız ‘Enerjimiz Çocuklar İçin” projesinde 5.yılı tamamlanıyor. Şimdiye kadar Türkiye genelinde 180

bin çocuğa erişerek onların dilinden enerji kaynaklarının neler olduğunu, enerji verimliliğinin önemini ve sürdürülebilirliği anlatmaya çalıştık” dedi.

 

Projenin 2015-2016 eğitim öğretim yılı döneminde Zorlu Enerji Grubu’nun faaliyette bulunduğu 5 bölgede 92 okulda devam edecek. Projeyle 3. ve 4. sınıf 8 bin 750 öğrenciye ulaşmak hedefleniyor.

 

Proje öğrencilere yönelik müfredata uygun içeriklerle oluşturulan özel eğitim materyallerini ve okul oyunları gibi tüm yıla yayılan okul aktiviteleri içeriyor. Proje için belirlenen 5 bölge içinde yer alan Sarayköy’deki 10 okulda projeye ev sahipliği yapıyor. İlçede 1000’e yakın öğrenciye erişilmesi hedefleniyor.

 

 29-12-201529-12-2015

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.