DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Çiftten Eğitime Destek

Hayırsever Çiftten Eğitime Destek

Denizlili Hayırsever Hacı Yılmaz ve Emine Urhan çifti; Denizli İmam Hatip Ortaokulu’nun adının ‘Hacı Yılmaz-Emine Urhan İmam Hatip Ortaokulu’ olarak değiştirilmesi karşılığında, bir kısmı nakit bir kısmı da gayrimenkul tapu devri olmak üzere katkı sağlayarak 24 derslikli bir okul yaptıracak.

 

Hayırsever çiftin Denizli Milli Eğitimine yapacakları bu anlamlı katkı için bugün Valilik Makamında protokol imza töreni düzenlendi. Törene Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Dokuzkavaklar Mahallesi Muhtarı Nihat Urhan, Denizli Eğitim Derneği Başkanı İzzet Özer, Hayırsever Hacı Yılmaz-Emine Urhan çifti ile hayırsever çiftin yakınları katıldı.

 

İmza öncesi duygu ve düşüncelerini aktaran Hayırsever Hacı Yılmaz Urhan; “Bugünleri gösterdiği için Allah’ıma şükürler olsun. Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürüme çok teşekkür ediyorum, bize bu imkânı sunduğu için.” dedi.

 

Hayırsever Hacı Yılmaz Urhan, eşinin ve kendi adının birlikte bir eğitim kurumunda yaşaması için Allah’a çokça dualar ettiğini ve bugün bu dualarının gerçekleşmesinden dolayı heyecanlı ve mutlu olduğunu, daha çok şeyler söylemek istediğini ama şu anda duygu sağanağı yaşadığı için konuşmakta zorlandığını belirtti.

 

Törende konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise Belediye olarak eğitime ellerinden gelen tüm desteği sağladıklarını, hayırsever Hacı Yılmaz ve Emine Urhan çifti ile geçmişten bugüne kadar tüm katkı sağlayan Denizlili Hayırseverlere teşekkürlerini sunarak; ”Ben hayırseverlerimizi kutluyorum.  Böyle bir hayra vesile oldukları için ne mutlu onlara. Şu anda Pamukkale İlçe sınırlarında olan Denizli İmam Hatip Ortaokulunun isim hakkını almaları konusundaki eli açıklıklarından dolayı her ikisinden de Allah razı olsun diyorum.  Bu vesile ile de burada toplanmışken daha önce bu ve benzeri desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlerimizi anmadan geçemeyeceğim. Denizli’mizde ciddi manada eğitime destek var. Bizde Belediye olarak gücümüz nispetinde destek vermeye devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Hayırsever Hacı Yılmaz Urhan ve eşi Emine Urhan’a eğitime sağladıkları anlamlı katkıdan dolayı kendilerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Valimiz Şükrü Kocatepe; "Hayırseverlerimizin Milli Eğitimimize katkıda bulunma talepleri üzerine bir protokol imzalamak üzere bir araya geldik.  Değerli hayırseverimiz nakit ve gayrimenkul olarak derneğe bağışta bulunacak, eğitim derneğimiz de 24 derslikli okulun yapımını üslenerek ihalesini yapıp gerçekleştirecek. Biz buna karşılık olarak yine inşaatı tamamlanmış olan Denizli İmam Hatip Ortaokulunun ismini Hacı Yılmaz ve Emine Urhan İmam Hatip Ortaokulu olarak kendilerine vereceğiz. Ben hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Kazançlarının, ömürlerinin bereketli ve uzun olmasını diliyorum. Dernek Başkanımızın bu zamana kadar yapmış olduğu çok güzel hizmetleri var. Denizlimize kazandırdığı önemli tesisler var. Burada da bir aracılık yapmak suretiyle, gerekirse kendileri de maddi destek vererek bu 24 derslikli okulumuzun yapımını sağlayacaklar. Ben Dernek Başkanımıza bu zamana kadar yapmış olduğu hizmetler den dolayı teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediye Başkanımız da bize her konuda desteklerini esirgemiyor. Bundan öncede kendisiyle yapmış olduğumuz birçok protokol var. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

 

 

Konuşmaların ardından Denizli İmam Hatip Ortaokulu’nun adının ‘Hacı Yılmaz-Emine Urhan İmam Hatip Ortaokulu’ olarak değiştirilmesi karşılığında 24 derslikli yeni bir okulun yapılması protokolü imzalandı.

30-12-201530-12-201530-12-201530-12-201530-12-201530-12-2015

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.