DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Down Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (DODER) Kahvaltısı

Down Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği  (DODER) Kahvaltısı

Down Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (DODER) tarafından Özel Çocuklarımızın yararına düzenlenen Geleneksel Kış Kahvaltısı etkinliği yapıldı.

 

Çamlıkta gerçekleştirilen kahvaltıya Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve eşleri, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ve eşleri, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve eşleri, Dernek Başkanı Ümit Tekkanat, Yardımcısı Ümran Mersinli, yönetim kurulu üyeleri Dilek Kömürcüoğlu, Yaşariye Bahadır, Nevin Öz, Denizli Özel Eğitim Anaokulu Müdür İskender Tunç ve diğer davetliler katıldı.

 

Down Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (Doder) Başkan Yardımcısı Ümran Mersin yaptığı açılış konuşmasında “2008 yılında kurulan derneğimiz zihinsel engelli, down sendromlu ve otizmli çocukların altın çağı olarak nitelendirilen 0-6 yaş arası aileleri ile birlikte eğitimlerini aldığı anaokulun açılmasına vesile olmuştur. Bereketli’de ilk etapta eğitim merkezi olarak açılmasına imkan sağlayan ve büyük destek veren İl Millî Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Derneğimiz yönetimine çok teşekkür ediyorum. Denizli Millî Eğitim Müdürlüğü sadece bir alanda başarı sergileyen bir kurum değildir. Eğitimin her alanında Türkiye’nin 81 ili içerisinde başarını simgelemiş bir durumdadır. Bunda en büyük katkı siz değerli velilerimizindir.

 

Özel Eğitim Anaokulumuz ilk olarak eğitime Bereketli’de bulunan eski ve kullanılmaz bir okul binasının tadilat edilmesi ile eğitim öğretime başladı. Kurulduğu yıl Türkiye’de ilk ve tek idi. Gün geçtikçe oradaki okulumuz bize cevap veremez oldu ve şuanda ki eğitim öğretimine devam ettiği adeta 5 yıldızlı otel tarzında yapılan binasına taşındı. İlimizde özel eğitim alanında 17 okulumuz var. Bu okullarımızda çocuklarımızı sahiplenerek bundan sonraki hayatlarındaki rahatı sağlamak için çalışıyoruz. Tüm özel eğitim okullarımız birbirinden değerlidir.

 

İl genelinde 1066 eğitim kurumunda yaklaşık 200 bin öğrencimize 15 bin öğretmenimizle eğitim vermekteyiz. Büyük camiamız ve kadromuzla başarıdan başarıya nasıl koşarız bunun olağan üstü gayreti içerisindeyiz. Sizler bizi sorgulayın. Yanımızdan ayrılmayın ve okullarımızı sık sık ziyaret ederek çocuklarımızın eğitim öğretimlerini yerinde izleyin. Kurumum adına derneğimize yaptığı önemli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

 

Bugün burada hayırseverlerimiz de var. Hayırseverlerimiz açısından da model bir iliz. 422 okul protokolünde sadece anahtar teslimi 222 okulumuz oldu. Bundan sonraki süreçte de bunun daha da artacağına inanıyorum” dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.