DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Eğitim Standartlarımız Üst Düzeyde

Okul Öncesi Eğitim Standartlarımız Üst Düzeyde

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Acıpayam İlçesi ziyareti kapsamında Acıpayam Anaokulunu gezdi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim alanındaki çalışmalarını üst standartlarda tutuyor. Okul Öncesi Eğitimde yaptığı çalışmalarda ülke genelinde zirveyi zorluyor. Denizli bu başarısını; çalışmalarını sadece merkeze ağırlık vermekle değil il geneline yaymakla elde ediyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Acıpayam Anaokuluna ziyaretinde okul öncesi eğitimin önemini vurguladı.

 

Metropol ilçelerde hangi standartlar var ise ilçelerde de aynı standartları yakalıyoruz. Bugün okulumuza yaptığımız ziyarette çalışmalarımızın ne denli yerinde olduğunu bir kez daha görüyoruz.

 

Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Erken çocukluk dönemindeki gelişmelerle, okul öncesi eğitim artık anne babanın yalnız başına başarabileceği bir konu olmaktan çıkmış durumdadır.

 

Eğitim, öğrenci-öğretmen-veli üçgeninden oluşan platformdur. Bu birliktelik ne kadar bilinçli ve sağlıklı olursa, çocuklarımızda o oranda sağlam bir kişilik kazanırlar. Aile ve eğitimci işbirliği ile gerçekleşen okulöncesi eğitim; çocuğun daha yaratıcı, ileriyi görebilen, yeni ürünler yaratabilen ve çevresini kendi amaçları için yönlendirebilen özgüvenli bir birey olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır.

 

Ege Bölgesinde Birinciyiz

 

 

Denizli olarak Okul Öncesi 5 yaş grubunda 2014-2015 eğitim öğretim yılı bakanlık verilerine göre %95.72 oranla Türkiye 3., Ege Bölgesinde birinci sıradayız. Okul Öncesi 3-5 yaş genelde %63.4, İlkokulda %100, Ortaokulda %98.5, Ortaöğretimde %85.1 okullaşma oranına ulaştık.

 

07-01-201607-01-201607-01-201607-01-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.