DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Z-Kütüphanelere Her Gün Bir Yenisi Ekleniyor

Z-Kütüphanelere Her Gün Bir Yenisi Ekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar çocukların ilgisini çekebilecek birçok materyalin bulunduğu Z-Kütüphane sayısı her geçen gün artıyor.

 

Metropol ilçelerle okullarda oluşturulmaya başlanılan ve okulların en cezbedici bölümlerinden biri olan Z-Kütüphane kültürü artarak yayılıyor. Son olarak Acıpayam İlçesi Osman Manisalı İlkokuluna kazandırılan kütüphanenin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptı.

 

Z-Kütüphane açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcıları Şener Bayram ve Hüseyin Başgün, Şube Müdürleri Azmi Koçoğlu ve Mustafa Vural, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Acıpayam Belediye Başkan Vekili Birgül Burhan, okul idarecileri, öğretmenleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

Acıpayam Osman Manisalı İlkokulu Z-Kütüphanesinin açılış kurdelesini kesmeden önce konuşan Müdür Oğuz “Kütüphanemizin okulumuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yavrularımız yeter ki okusun ve başarılı olsunlar. Biz onlara hizmet için varız. Açılışını yapacağımız kütüphanemiz devlet imkânları yapılarak ile yaklaşık 60 bin liraya mal oldu.

 

Bugün ilimizdeki 21. Z-Kütüphanesinin açılışını gerçekleştiriyoruz. 7 kütüphanemizi devlet imkânları ile diğer 14 tanesi okul müdürlerimizin ve milli eğitim müdürlüklerimizin çalışmaları ile yerel imkanlarla yapıldı.

 

Acıpayam Belediye başkanımıza ve vekiline de eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Z-Kütüphanemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından açılış öğrenciler ve protokolce gerçekleştirildi. Müdür Oğuz ve beraberindekiler kütüphaneyi gezerek incelediler.

 

Kütüphanede kitap okuyan öğrencilerle kısa bir sohbet eden Müdür Oğuz, onlara kitap okumanın önemi belirtti. Öğrencilere her gün kitap okumalarını tavsiye etti. Kitap okumanın algılama yöntemine büyük katkıda bulunduğunu, sınavlarda büyük kolaylık sağladığını, konuşmanın da birikimle olacağını söyledi.

 

Öğretmenler Önünde Ceket Düğmelenecek Kişilerdir

 

Kütüphane açılışından sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Oğuz, sohbet ederek, eğitim çalışmalarında karşılaştıkları sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi. Öğretmen arkadaşlarımıza ve yöneticilerimize çok ihtiyacımız var. Her zaman söylüyoruz öğretmenlerimiz önünde ceket düğmelenecek kişilerdir. Öğretmenlerimize ne kadar saygı duysak azdır. Ülkenin ve gençlerimizin geleceği öğretmenlerin elinde dedi.

 

 

07-01-201607-01-201607-01-201607-01-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.