DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bozkurt Bölgesi Eğitim Yöneticileri Toplantısı Yapıldı

Bozkurt Bölgesi Eğitim Yöneticileri Toplantısı Yapıldı

Bozkurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı eğitim yöneticileri toplantısı gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıya; Bozkurt, Honaz ve Çardak ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram ile İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Vural, Azmi Koçoğlu ve Erdinç Akkaya katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “ Toplantımızın amacı Bozkurt, Honaz ve Çardak ilçelerinin sorunlarını hem yerinde görmek hem de eğitim-öğretim kalitesini artırmak adına olan taleplerinizi birebir sizlerden dinlemektir” dedi.

 

“Bizler eğitimcileriz. Bizlerin tek bir görevi var çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirmektir. Bu ülkenin geleceğini, yarının yöneticilerini, idarecilerini ve iş adamları olacak kişileri iyi yetiştirmek için bu görevdeyiz. Bu işi el birliği ile yapmak zorundayız. Eğitimin belirli kademelerinde bir başarı varsa bunların mimarları sizlersiniz.

 

Okullarımızın başarı oranlarını takip ediyoruz. Bu yıl özellikle üniversite sınavında Denizli merkez başta olmak üzere ücra köşedeki hiç tahmin etmediğimiz okullarda dahi iyi neticeler elde edildiğini gördük.

 

Okulöncesi eğitimde modern iller kapsamındayız. Denizli de hangi okulöncesi binasına giderseniz gidin fiziki yapısıyla 5 yıldızlı otelleri aratmayacak düzeyde olduğunu görürsünüz. Okul öncesinde Ege Bölgesi lideri Türkiye üçüncüsüyüz ve bizler bunu birinciliğe doğru taşıyacağız. Temel eğitim okullarımız birbiriyle yarışır gibi gün geçtikçe daha iyileşmektedir.

 

Eğitim doğumdan ölüme kadar devam eden bir süreçtir.

 

Bize düşen 36. aydan lise son sınıfa kadar olan süreyi; öğrenci velisi, okul aile birliği ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde en iyi şekilde değerlendirmektir. Bizim sizlerle Denizli Sevdalıları olarak çok iyi çalışmamız gerekiyor. Öğretmen arkadaşlarımızın her birinin emrinde olan bir yönetici olarak ekibimle buradayım.

 

Okullarda özellikle üzerinde durduğumuz konular var. Bunlardan en başında okullardaki rehberlik hizmetleri gelmektedir. Görüyoruz ki günümüzde bağımlılık yapan madde kullanımı artmakta. Sık sık öğrenci ve velilerle görüşmeler yapılmalıdır. Rehberlik çalışmalarındaki hız arttıkça, gerekli bilgilendirmeler yapıldıkça bu tür konular yok olmaya mahkumdur.

 

Üstün zekalı, başarılı öğrencilerimizin mutlaka tespitini yapalım. Her öğrencimiz bizim için aynıdır ama üstün zekalı öğrencilerimizin durumları var ise aileleriyle görüşerek onları yönlendirelim. Özel eğitim alması gereken öğrencilerin nerelere başvuru yapabileceğini onlara anlatalım.

 

Hayatta her şeyin temeli eğitime dayanır. Eğitimi yükseltmek adına okullarda düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında velileri bilinçlendirelim ve öğrencilerin devamlılıklarını sağlayalım. Yapılan bu çalışma öğrencilerimizin başarılarını yükseltmek için yapıldığını birebir görüşmelerde izah edelim.

 

Okulların fiziki alanda iyileştirilmeleri yanında hijyene dikkat edilmesi çok önemlidir. Özellikle pansiyonlu okullarda yemekhaneden yatakhanelere kadar tüm kullanım alanları, taşımalı öğrencilerimizin ve diğer öğrencilerimizin yemeklerinin hijyeni çok önemlidir. Bu konularda sizlerden destek istiyorum.

 

İkili öğretim yapan okullarımızın tekli öğretime geçebilmeleri için 223 okul yaptıran hayırseverimiz var ve yaklaşık olarak 450 civarında protokol imzalamışız. Sizlerin huzurunda buradan hayırseverlerimize minnet ve şükran duygularımı iletiyorum.

 

Sizlere başarılar diliyorum. Sizlerin şahsında öğretmen arkadaşlarımızı saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Daha güzel günler, daha başarılı günler görmek temennisiyle hepinize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Bozkurt, Honaz ve Çardak İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilçelerindeki okullaşma oranları, binaların fiziki yapıları ve öğrencilerin başarılarının yanı sıra eğitim adına olan taleplerini iletti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri tarafından mevzuat ve işleyiş hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

Toplantı bitiminde Bozkurt İlçesinde yapılan Z-Kütüphane’ye giden Müdür Oğuz, burada incelemelerde bulundu.

 

 13-01-201613-01-201613-01-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.