DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Odaları ile Mesleki Eğitim Masaya Yatırıldı

Meslek Odaları ile Mesleki Eğitim Masaya Yatırıldı

Merkezefendi Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezinde eğitimcilerle meslek oda başkanları mesleki eğitimi konuşu.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve meslek odaları işbirliği ile Denizli mesleki eğitiminin dünü bugünü ve geleceği masaya yatırıldı.

 

Denizli’nin en eski mesleki eğitim merkezi olan ve birçok meslek erbabının yetiştiği Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezinde yapılan kahvaltılı toplantıya Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Erdinç Kaya,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, İş Kur İl Müdürü Feridun Giresun ve Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol ve meslek odaları temsilcilerin katıldı.

 

Mesleki eğitimin sorunlarının sektör temsilcileri ile paylaşılması, istihdam ve sanayi işbirliği çerçevesinde mesleki eğitimdeki yeni gelişmelerin görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz şunları söyledi.

 

“Sanayicilerimizle; okullarımızda yapılan çalışmalarımızı paylaşmak istedik. Eğitimin her kademesinde sivil toplum kuruluşlarımız, hayırseverlerimiz ve öğrenci velilerimizle iç içe çalışmak için gayret sarf ediyoruz. Mesleki Eğitim Merkezi olarak eğitim veren bu okulumuz mükemmel bir konumdadır. Denizli eğitim alanında Türkiye’de adeta liderlik vasfında olan bir kurumdur. Bu başarı öğretmen arkadaşlarımız, okul müdürlerimiz, siz değerli STK’larımız ve hayırseverlerimizle elde edilen bir başarıdır. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak taleplerimizi size bildirebiliyorsak sizde bu çağrımıza kulak verip bizimle birlikte hareket ediyorsanız, tüm eğitim sorunlarına kısa zamanda çözümler getirebiliriz.

 

Eğitim alanında; 1066 okulumuzda fiziksel ve donanımsal olarak çok iyi durumdayız. Mesleki eğitimi ön planda tutarak daha popüler hale getirmek istiyoruz. Mesleki Eğitimi “Memleket Meselesi” olarak görüyoruz. Bunda sizlerin de desteğini almak istiyoruz. Gönül tüm odalarımız yanımızda olmasından yana. Sizlerden aldığımız güçle yapılacak çalışmaların yol haritasını birlikte şekillendirelim istedik.  Meslek liselerinde kırsal kesimden gelen öğrenciler çoğunlukta. Bu çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız.

 

İyi bir eylem planı hazırlayıp, saha çalışmalarımızı sorgulayabilirsek eksiklerimiz dediğimiz konuların hepsi çözülecektir.  Ekibimle birlikte STK’larımızla her türlü çalışmaya açığız” dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.