DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gelecek Sizin Elinizde Haydi Tam Gün Eğitime

Gelecek Sizin Elinizde Haydi Tam Gün Eğitime

İlçe ziyaretlerinde eğitimcilerle buluşmaya devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Çal ilçe ziyaretinde Çal, Bekilli ve Baklan’da görev yapan eğitim yöneticileri ile bir araya geldi.

 

Çal İmam Ortaokulunda gerçekleştirilen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Şener Bayram, Hüseyin Başgün, Bolat Ferhat Arıkan ile birlikte Şube Müdürleri Mustafa Vural ve Erdinç Akkaya’da hazır bulundu.

 

Toplantıda açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz  “Kurumlar arası birlikteliği sağlamak ve Denizli’de güzellikler yaratmak adına bir araya geliyoruz. Okullarımızın fiziki kapasitesini yükselmek ve Denizli’deki başarı çıtasını yükseltmek için çaba veriyoruz.

 

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının önemi her geçen gün artıyor. Standartlar Yönergesinde dershane diye bir kavramın olmaması nedeniyle öğrenci başarısını artırmak adına yapılan bu kurslarımızın önemini veli ve öğrencilerimize anlatıp devamlılıklarını sağlamak gerekir.

 

Okullarımızı aile ortamına dönüştürmek sizlerle mümkün olacaktır. 183.255 öğrencimize Mevlana’nın, Yunus Emre’lerin torunları olaraktan çok çaba sarf etmemiz gerekiyor. Onları vatan sevgisiyle, bayrak sevgisiyle, anne-baba sevgisiyle ülke sevdalısı olarak yetiştirmek zorundayız.

 

Denizli de tüm devlet okullarına baktığımızda mükemmele yakın halde. Temel eğitimdeki 77 anaokulundan hangisine giderseniz gidin 5 yıldızlı otel havasında pırıl pırıl okullar. Liselerde aynı şekilde olmaya başladı. Öğretmenlerimiz en güzel ortamlarda, en güzel öğretmen odalarında eğitim-öğretim yaptırmak zorundalar. Denizli’deki 13.500 öğretmenin her birinin ihtiyaçlarına ve sıkıntılarına yardımcı olmak için buradayız.

 

İkili öğretim ve aynı binada eğitim yapan 43 tane okulumuz var. Bir an önce bundan kurtulmak için şu anda çalışmaları devam eden ‘Gelecek Sizin Elinizde Haydi Tam Gün Eğitime’ projemiz ve 45’e yakın inşaatımız var. Bunların 20’si devlet imkânı ile 25’i hayırseverlerimiz sayesinde yapılan okullardır. Buradan hayırseverlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ölmüşlere Allahtan Rahmet, hastalara şifalar diliyorum.

 

İşyeri ve iş güvenliği konularında hassasız. İlgili yönetmelikleri çerçevesinde tüm önlemleri alınız.

 

Kitap okuyan bir nesil istiyoruz. Öğrencilerle, velilerle iç içe olan sizlersiniz. Kitap okumayan bir çocuğun başarıda kısıtlı kalacağını velilere anlatınız. Ne kadar çok kitap okunursa başarı o oranda artar. Kitap okumada ilk örnek siz olun. Rutinleşmeyin. Rutinlikle bir ilerleme kaydedilmez. Ünlü filozof Bernard ‘bir sözünde “Eğer yürüdüğünüz yolda hiçbir engel yoksa bilin ki o yol sizi hiçbir yere götürmüyor demektir” der.

 

Başarıyı artırmak adına ilçeler arasında çok güzel projeler var. İl Milli Eğitim olarak da projelerimiz var. Önümüzdeki günlerde bunu kamuoyuyla paylaşacağız. Başarıyı artırmak adına olan tüm projelere açığız.

 

Güler yüzünün hiç eksik olmasın. Güzellikler içinde eğitim öğretime devam etmenizi diliyorum. Bu tertip ve düzenden, iyi diyaloglardan asla vazgeçmeyin. Sizlerin şahsında bütün öğretmen arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Başarılar diliyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Çal, Bekilli ve Baklan İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilçelerindeki okullaşma oranları, binaların fiziki yapıları ve öğrencilerin başarılarını sundular.

 

Toplantının son oturumunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri okul ve kurum müdürlerine mevzuat ve işleyiş hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz toplantı sonunda Çal İmam Hatip Ortaokulun da derslikleri ziyaret etti. Matematik öğretmeni olan Müdür Oğuz, matematik dersi işleyen sınıfta öğrencilere eski günlerini yâd ederek matematik anlattı. Öğrencilerle birlikte soru çözdü.

 21-01-201621-01-201621-01-201621-01-201621-01-201621-01-201621-01-2016

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.