DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sarıkamış şehitlerini 101. yılında yatıkları yürüyüşle andı.

 

Ellerine bayrakları ve “101 Yıl Önce Hak’a Yürüdüler” yazılı pankartlarla İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı önünde toplanan ve çoğu öğrencilerden oluşan kalabalık, Delikliçınar Meydanı’na yürüdü. Burada gerçekleştirilen törende 101 yıl önce Sarıkamış’ta yaşananlar anlatıldı, yüreklerdeki yara dile geldi.

 

Denizli Ak Parti Milletvekili Cahit Özkan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Üniversite, ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı Sarıkamış Yürüyüşü, İncilipınar Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı önünden başladı. “Şehitler Ölmez” sloganları atarak Delikliçınar Meydanı’na gelen kalabalık, burada düzenlenen törenle Sarıkamış şehitlerini andı.

 

Gençlik Merkezi gönülleri, Sarıkamış Destanı ile ilgili şiirler ve türküler seslendirildi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.