DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Müdürümüzün 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

DEĞERLİ MİLLİ EĞİTİM AİLESİ

 

2015–2016 Eğitim-öğretim yılının 1. yarıyıl dönemin de gösterdiğiniz üstün gayretlerinizden dolayı sizleri tebrik ediyor, II. Kanaat Döneminin de başarılı bir şekilde geçmesini temenni ediyorum.

 

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; 1.066 okul ve kurumumuzla birlikte(özel-resmi), 9.605 derslik, 183.255 öğrenci ve 14.216 öğretmenimiz ile birlikte 2015-2016 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde geçirdik.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,


Sizler öğrencilerinizi; sevgiye, birlikte çalışmaya; öğrenmeye, okuduğunu anlamaya, kavramaya; analiz yapmaya; kişilikli ve bilinçli olmaya; başarıyı aramaya, değerlendirmeye ve yönlendirmeye; öğrenciyi merkez yapmaya; akla ve mantığa, çağdaş ve demokratik değerlere, en uygun ve dinamik bir eğitim-öğretim vererek, onları Türk Millî Eğitim Sistemimizin “Genel ve Özel Amaçları” doğrultusunda yetiştirmektesiniz. Birinci dönemdeki üstün çalışma azminizden ve fedakârlıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

 

Saygıdeğer Anne-Babalar;


Birinci dönemde karnelerindeki düşük notlarından dolayı, çocuklarınıza olumsuz tutum ve davranışlar göstererek, üzüp, onların şevk ve azimlerini kırmayınız. Onların başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi ve hoşgörü ortamında sorunları paylaşıp, çözüm yolları aramanıza bağlıdır. Bu nedenle onları şefkat ve merhamet duygularınızla motive edip, bağrınıza basınız. Onları tatil dönüşü okullarına dinlenmiş ve moral depolamış olarak gönderiniz.

Sevgili Öğrencilerimiz;


Karnelerinizi elinize aldığınızda inanıyorum ki hepiniz çok sevineceksiniz. Ancak, başarılı olamayanlarınız üzülmesin. Her şey not demek değildir. Kendinizi asla karne stresine sokmayın.   İkinci dönemde daha istekli ve planlı çalışarak başarılı olacağınıza inanıyorum. Başarınız için size en çok gerekli olan kendinize güveninizdir. Cesaretinizi ve güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyiniz. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmenizi, bol bol kitap okumanızı, ikinci kanaat döneminde de aynı azim ve sabırla, hatta daha çok çalışarak hedeflediğiniz başarılara ulaşacağınıza yürekten inanıyor ve sizlere güveniyorum.

  

Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.