DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Karnelerini Valimiz Şükrü Kocatepe’den Aldılar

Öğrenciler Karnelerini Valimiz Şükrü Kocatepe’den Aldılar

2015-2016 eğitim öğretim yılı I. yarıyılının sona ermesiyle Denizli’de 1.066 eğitim kurumunda öğrenimlerine devam eden 183.255 öğrencimiz karnelerini alarak tatile çıktılar. Valimiz Şükrü Kocatepe, Şehit Doğan Acar Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencileri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmadı ve öğrencilere karnelerini dağıttı.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe beraberinde Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte Pamukkale İlçesi Akhan Mahallesindeki Şehit Doğan Acar Ortaokulu’na gitti. Karne dağıtım töreninde Şehidimiz Doğan Acar’ın babası Mehmet Acar’da hazır bulundu.

 

Burada sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Valimiz Şükrü Kocatepe, öğrencilere karnelerini verdi. Yarıyıl tatillerini iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Valimiz Kocatepe; “Tatilinizde iyice bir dinlenin. Ama dinlenirken de kitap okuyun. Zamanınızı televizyon izleyerek, bilgisayarda oyun oynayarak boşa harcamayın. Değişik kitaplar okuyun. Bilgisayarda araştırmalar yapın. Eğitim öğretim yılının ikinci dönemine dinlenmiş ve enerjinizi depolamış olarak hazırlanın. Şimdiden hepinizi kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe daha sonra öğrencilere karnelerini dağıttı. Karne dağıtımının ardından öğretmenlerle de bir araya gelen Valimiz Şükrü Kocatepe, bu yıl karne dağıtım töreninde bulundukları okulu seçmelerinin sebebinin Ağustos ayında şehit olan Doğan Acar’ın isminin okula verilmesi ve böyle önemli bir günde ziyaret etmek olduğunu söyledi. Yarıyıl tatilinin hayırlı olmasını dileyen Valimiz Şükrü Kocatepe; “Sizler öğretmen olarak öğrencilerden daha çok yoruluyorsunuz, gayret ediyorsunuz. Sizler sınıfınızda en az 25-30 öğrencinin eğitimi ile meşgulsünüz. Onlara öğretme çabası içerisindesiniz. Bizler Denizli olarak sizlerle gurur duyuyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarımızı en iyi bir şekilde yetiştirmek için ellerinden gelen gayreti göstererek çocuklarımızın ülkemize, kendi ailesine ve kendisine yararlı birer insan olarak yetişmeleri konusunda ellerinden geleni yapıyorlar.  Tabi sizlerin ve öğrencilerimizin başarısı aynı zamanda şehrimizin ve ülkemizin de başarısı demektir. Bizim çok çalışmaya ihtiyacımız var. Çünkü Batı ile aramızda çok mesafe var. Biz şuan bu farkı çok göremiyoruz. Çünkü onlar ürettiği telefonu bize satıyor, bizde aynı telefonu kullandığımız için çağdaş olduğumuzu düşünüyoruz. Bu farkı görerek daha çok çalışmamız lazım. Ancak teknoloji üreterek, kendi teknolojimizi oluşturarak Batı ile eşit ve aynı çağdaş seviyedeyiz diyebiliriz.” dedi.

 

 

Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunun altını çizen Valimiz Şükrü Kocatepe; “Güçlü, zeki ve çalışkan bir milletiz. Büyük Önder Atatürk´ün dediği gibi son derece kuvvetli bir yapıya sahibiz. Ama bunu teknolojiye de aktararak kendi teknolojimizi üreterek diğer ülkelere muhtaç olmayacağımız güne kadar kendi gücümüzü, kuvvetimizi ve zekâmızı çalışma ile donatmamız gerekiyor. Bunun da temeli sizin yetiştirdiğiniz çocuklara dayanıyor. Siz onların mimarısınız, anne ve babadan çok daha önce gelen ve öncelikle saygı duyulan sevilen kamu görevlilerisiniz. Kutsal bir görevin mensuplarısınız. Size müteşekkiriz. Sizlere bir teşekkürüm de gördüğüm kadarıyla bir öğretmene yaraşır bir kılık kıyafetle öğrencilerin karşısına çıkıyorsunuz. Öğretmen önder ve örnek kişi olduğu için yine her konuda örnek ve önder kişi olması lazım. Çünkü inanılan ve güvenilen kişidir. Çocuk, genç, anne ve babadan çok öğretmenin dediklerine inanır. Anne babası doğru söylese bile ‘hayır öğretmenim öyle söylemiyor’ diyebilir. Öğretmen ne diyorsa o doğrudur. Dolayısıyla örnek alınan kişinin de örnek alınan bir görüntüde ve davranışta olması gerekiyor. Denizlimiz gerçekten her konuda örnek gösterilen bir şehir. Eğitim öğretimde de bu iddiayı göstermeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

 

25-01-201625-01-201625-01-201625-01-201625-01-201625-01-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.