DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Alaattin Ortaokulu’na Yemekhane - Konferans Salonu- Özel Eğitim Sınıfı –Kantin Yapım Protokolü

Alaattin Ortaokulu’na Yemekhane - Konferans Salonu- Özel Eğitim Sınıfı –Kantin Yapım Protokolü

Hayırsever İşadamı Abidin Pekdemir, 2010 senesinde vefat eden babası Merhum Hacı Hakkı Pekdemir adına Acıpayam İlçesi Alaattin Mahallesi’nde bulunan Alaattin Ortaokulu bahçesine Yemekhane, Kantin ve Özel Eğitim Sınıfı’ndan oluşan bina yaptırılması amacıyla 150.000 TL katkı sağlayarak 11 Kasım 2015 tarihinde imzaladığı protokole 250.000 TL ek destek sağlayarak revize etti. Revize edilen protokol kapsamında; Alaattin Ortaokulu’na yemekhane, kantin ve özel eğitim sınıfının yanında çok amaçlı bir salon da (Konferans Salonu) kazandırılmış olacak. Ayrıca okulun bakım-onarım İle ilgili tüm masrafları da hayırsever Abidin Pekdemir tarafından karşılanacak.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Pekdemir Gıda Mad. A.V.M. İnş. Paz. San. ve Tic. A.Ş. adına Merhum Hacı Hakkı Pekdemir’in oğlu Abidin Pekdemir, oğulları Halil ve Hakkı Pekdemir katıldı.

 

İmza öncesi duygularını ifade eden Hayırsever İşadamı Abidin Pekdemir, doğup büyüdükleri Alaattin Mahallesine katkı sağlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Acıpayam Alaattin Kasabasında doğduk, Denizli’de doyduk. Yerel bir firmayız ve Denizli’den kazandığımızı Denizli eğitimine yatırmayı çok istiyorduk ve çok şükür bu da nasip oldu. Şimdi bir mahalle olan Alaattin Kasabamızda eski bir ortaokul vardı. O okulumuza ek bina olarak toplantı salonu, kantin, yemekhane ve salon türünden ihtiyaçlarını gidermek için bizlerde seve seve gönüllü olduk ve tamamlamaya karar verdik. Çünkü günümüzde eğitim gerçekten çok önemli. Çocuklarımızın sağlıklı alanlarda okuyarak eğitim almalarına çok önem veriyoruz. Bu yapacak olduğumuz eserde evlatlarımın da çok hakkı olacaktır. İnşallah bu eser Alaattin Kasabamıza, Acıpayamımıza ve Denizlimize hayırlı uğurlu olur.” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Hayırsever Abidin Pekdemir’e teşekkür ederek; “Bugün Alaattin Mahallemizdeki okulumuzun donatı eksikliklerinden yemekhane, kantin, özel eğitim sınıfı ve çok amaçlı salon inşaatı ile ilgili olarak Sayın Abidin Pekdemir ile protokol imzalamak üzere bir araya geldik. Okulumuz eski bir yapı olması dolayısıyla yemekhane, kantin ve konferans salonu gibi eksiklikleri var. Bunları sağ olsun Abidin Bey tamamlayacak. Yeni yapıları inşa edecek ve okulun ismini de merhum babaları Hacı Hakkı Pekdemir Ortaokulu olarak değiştireceğiz. Kendileri özellikle eğitim konusunda bize her zaman destek oluyorlar. Zaten bu güne kadar okulumuzun eksiklikleri, bakım ve onarım gibi ihtiyaçlarını Sayın Abidin Bey karşılıyordu. Bundan sonra da okulumuzun bu tür ihtiyaçlarını destekleri ile karşılamaya devam edecekler ve bu protokol ile de bunu taahhüt ediyorlar. Yapılacak olan bu güzel katkı ve verdikleri destekler için Abidin Bey’e tekrar teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Ömürlerinin ve kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

 

İlimiz Acıpayam İlçesi, Alaattin Mahallesi’ndeki Alaattin Ortaokulu bahçesinde 300 metrekare alan üzerine yapılacak olan Yemekhane + Kantin + Özel Eğitim Sınıfı ve Çok Amaçlı Salon’dan oluşacak yapıda kaloriferli ısıtma kullanılacak. Ayrıca hayırsever işadamı Abidin Pekdemir okulun bundan sonraki tüm bakım-onarım idame masraflarını karşılamayı da bu protokol ile üstlenmiş bulunuyor. Tamamı Pekdemir Gıda Mad. A.V.M. İnş. Paz. San. ve Tic. A.Ş. tarafından yaptırılacak olan binanın maliyetinin 400.000 TL’ye mal olacağı ve 2016 yılında bitirilmesi planlanıyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.