DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Adı Altından Yapılan Kapıdan Satışlarda Dikkatli Olun

MEB Adı Altından Yapılan Kapıdan Satışlarda Dikkatli Olun

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Millî Eğitim Bakanlığı adı altında yapılan kapıdan satışlar konusunda uyarılarda bulundu.

 

Kamuoyu ve velilere “Kapıdan Satışlar” veya “Telefon ile yapılan aramalar” konusunda uyarılarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz;

 

“İçinde bulunduğumuz dönemde sıkça yaygınlaşan ve bize gelen duyumlarda;  ‘Biz Millî Eğitim Müdürlüğünden geliyoruz- arıyoruz; sattığımız kitaplar ve materyaller Millî Eğitim Bakanlığı ve Millî Eğitim Müdürlüğünce tavsiye edildi’ şeklinde tablet, ansiklopedi, kitap, cd, program ve üyelikler satılmak veya tanıtılmak istenmektedir.

 

Kapıdan Satış olarak değerlendirdiğimiz bu işlemlerde vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Kesinlikle gelen veya arayan kişilerden bu tarz kaynakları almasınlar. Ayrıca öğrenci bilgileri ve kendi bilgilerini kesinlikle vermesinler.

 

Aksi durumda mağdur durumda düşebilirler. Maddi açıdan zarara uğrayabilecekleri gibi satın almış oldukları ürünler sakıncalı yayınlar da olabilir. Kamuoyumuzla bu konuyu bir kez daha paylaşmak istedim.

 

Velilerimiz eğitimle ilgili danışmak istedikleri konular da kendilerine en yakın okullara, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklere ulaşarak bilgi alabilirler” dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.